03.09.2019

З 1 липня застосовується новий порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

Кабінетом Міністрів України 17.04.2019 року затверджена постанова «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» № 337, яка набрала чинності 01.07.2019.

Дія документа розширена на всіх застрахованих (офіційно працевлаштованих) осіб, фізичних осіб-підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств, осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору, та інших.

Відповідно до нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (далі – Порядок) подовжено строки проведення розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) до 5 робочих днів (у попередній редакції – 3 днів), спеціального розслідування – до 15 робочих днів (проти 10 днів).

Також, вступає у силу строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, який становитиме 3 роки з дня їх настання. Однак, у разі встановлення факту нещасного випадку за рішенням суду, повторне розслідування проводиться незалежно від дати їх настання.

Згідно з Порядком за результатами роботи комісії з розслідування складається акт за формою Н-1/П (якщо нещасний випадок пов'язаний із виробництвом) або Н-1/НП (якщо не пов'язаний), акт за формою Н-5 скасовано.

Ще одним нововведенням є те що, рішення щодо визнання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) пов’язаними чи не пов’язаними з виробництвом приймається комісією (спеціальною комісією) шляхом голосування простою більшістю голосів. У разі рівної кількості голосів членів комісії голос голови комісії є вирішальним.