15.02.2021

Ви плануєте вийти заміж за іноземця

Через свідомо неправдиву інформацію жінка з України, виходячи заміж за іноземця, потрапляє у повну залежність від чоловіка. При цьому щодо неї чиниться насильство, обмежуються права і свободи: її примусово використовують для сексуальних забаганок чоловіка, або власне чоловік є сутенером і змушує свою жінку ставати повією; її використовують як машину для народження дитини (після чого з нею розлучаються, висилають додому чи продають).

Жінка не виходить заміж, як було обіцяно, у багатій країні – часто обманом її завозять у важкодоступні місця, де немає елементарних побутових умов, де вона швидко гине через тяжку працю.

Запам'ятайте, фіктивний шлюб – злочин. Це може стати причиною Вашого ув'язнення або депортації (видворення з країни).

Ви повинні мати якомога більше інформації про свого майбутнього чоловіка: чи має він постійну роботу, чи був він одружений, скільки разів, чи розлучений він офіційно (розлучення та окреме проживання – різні речі).

Запропонуйте нареченому зустрітися не на „нейтральній” території (це може поставити Вас у залежність), а в Україні – у нас є багато мальовничих куточків та місць для комфортного відпочинку.

Поцікавтесь особливостями шлюбного законодавства країни, в якій Ви плануєте жити, у тому числі – правами спільних дітей, Вашими правами при розлученні. Це можна зробити у посольстві та у юриста.

Порадьтеся з юристом щодо укладання шлюбного контракту. Переконайтесь, що шлюб, зареєстрований в Україні, буде дійсним за кордоном. При необхідності, свідоцтво про шлюб можна легалізувати (затвердити у нотаріуса, Міністерстві юстиції та Міністерстві закордонних справ України).

Виїжджаючи за кордон по гостьовій візі або по візі нареченої (віза нареченої для поїздки у США громадянкам України видається у Посольстві США в Польщі), пам'ятайте, ці візи не дають права на роботу.

Залишіть копію закордонного паспорта та точну адресу Вашого нареченого батькам. Регулярно телефонуйте додому щоб не стати жертвою торгівлі людьми.

 

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації