01.07.2019

Реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу 

 

Сучасна демографічна ситуація в Одеській області характеризується зниженням народжуваності та зростанням кількості дітей з інвалідністю.

З метою лікування і реабілітації дітей з дітячим церебральним паралічем (далі – ДЦП) прийнято низку законодавчих актів, направлених на покращання якості життя та максимальної соціальної адаптації дітей з інвалідністю у суспільстві, підвищення рівня функціональних рухових можливостей дитини, зменшення больових відчуттів, полегшення догляду за дитиною, попередження ортопедичних ускладнень, насамперед, видатки за бюджетною програмою 2507100 «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок церебрального паралічу» передбачені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

На виконання зазначеного Закону постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 затверджено Порядок використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу.

Алгоритм організації направлення дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу у реабілітаційні установи складається із 5-ти кроків, а саме:

1-й крок – один із батьків дитини чи її законний представник відповідно до індивідуальної програми реабілітації (далі – ІПР) обирає реабілітаційну установу, у якій бажає, щоб дитина пройшла реабілітацію. Після вибору реабілітаційної установи він звертається до управління соціального захисту населення за місцем проживання та подає:

- заяву про направлення дитини до обраної установи

- копію паспорту громадянина України та/або свідоцтва про народження та/або іншого документу, що посвідчує особу дитини;

- копію індивідуальної програми реабілітації, виданої лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

- виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою
№ 027/о.

2-й крок – управління соціального захисту населення за місцем проживання перевіряє наявність наданих документів, забезпечує облік дітей, які в порядку черговості направляються до обраної реабілітаційної установи, ознайомлює одного із батьків дитини чи її законного представника з переліком реабілітаційних установ, до яких такі особи можуть звернутися з питань забезпечення дитини реабілітаційними заходами, заносить відповідні відомості в Централізований банк даних з проблем інвалідності.

3-й крок – управління соціального захисту населення за місцем проживання укладає 3-сторонній договір щодо здійснення реабілітаційних заходів, у якому зазначаються строк здійснення реабілітаційних заходів у реабілітаційній установі, їх вартість тощо.

4-й крок – перебування в обраній реабілітаційній установі з метою здійснення реабілітаційних заходів щодо дитини з інвалідністю внаслідок ДЦП, де складається акт виконаних робіт, який направляється управлінню соціального захисту населення за місцем проживання і видається батькам дитини.

5-й крок – здійснення оплати управлінням соціального захисту населення за місцем проживання реабілітаційних заходів на підставі акту виконаних робіт відповідно до укладеного договору.

За додатковою інформацією рекомендуємо звертатися до управління соціального захисту населення Болградської районної державної адміністрації за адресою: м. Болград, пр. Соборний, 149, І-й поверх, каб. 104.

 

Начальник відділу з обслуговування

інвалідів, ветеранів війни та праці                                                                       М.Ф. Таушанжи