Як отримати закордонний паспорт? 

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон видається за бажанням особи та оформлюється платно дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16 років – строком на 10 років. Громадяни України мають право отримати два закордонні паспорти – стандартні чи біометричні.

Щоб оформити закордонний паспорт собі або дитині слід звернутись до відповідного територіального підрозділу міграційної служби чи центру надання адміністративних послуг та протягом 3, 7 або 20 робочих днів отримати документ для виїзду за кордон.

Документи, які потрібні для отримання закордонного паспорта

  • заява-анкета;
  • паспорт громадянина України для осіб, що досягли 14-річного віку;
  • свідоцтво про народження для осіб, що не досягли 14-річного віку;
  • відповідні документи з відміткою банку про сплату консульського збору або оригінал і копія документа про звільнення від таких платежів;
  • у разі оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра та одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого зображення особи.

Особи, що досягли 18 років, та оформлюють паспорт громадянина України для виїзду за кордон вперше (або в порядку обміну паспорта оформленого до 2007 року) подають документ про реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків у разі його наявності. Які ще документи можуть знадобитись, щоб отримати закордонний паспорт, читайте за посиланням.

Детальніше про порядок, вартість та строки оформлення закордонних паспортів читайте на сайті Державної міграційної служби. В разі виникнення питань звертайтесь на гарячу лінію ДМС за номером (048) 705 31 68  або телефонуйте до відповідного територіального підрозділу, контакти яких можете знайти за посиланням.