Семінар щодо трудової міграції та торгівлі людьми

 

Багато українських громадян одержують пропозиції працювати або навчатися за кордоном. На жаль, не завжди такі пропозиції закінчуються на користь заробітчан.

12 березня у приміщенні Болградської районної філії Одеського обласного центру зайнятості проведено семінар для безробітних, які перебувають на обліку за темою: «Трудова міграція. Не стань жертвою торгівлі людьми!». Начальник відділу з питань праці та трудових відносин УСЗН Марія Перелі ознайомила присутніх з поняттям «торгівля людьми», розповіла про форми та методи вербування, експлуатації людини, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном, види шахрайства при працевлаштуванні за кордоном, застерегла та попередила шукачів роботи про небезпеку, яка чекає на них у разі нелегального працевлаштування не тільки у своїй країні, а й за кордоном.

У ході проведення заходу клієнти прослухали лекцію та взяли участь в обговоренні рекомендацій, а саме: ніколи, нікому у жодному разі не віддавати свої ідентифікаційні документи, завжди отримуй та сплачуй за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самостійно; обов’язково візьми із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів; для працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою мовою. Під час заходу було наголошено та на різних прикладах, доведено, що працюючи нелегально, працівник не може належним чином захистити свої права: право на нормальні умови роботи та проживання, право на відпочинок, вихідні, право на виплати в разі втрати працездатності. Крім того, заробітна плата нелегального працівника набагато менша, ніж заробітна плата легально працюючої особи.

 У заході взяло участь 29 осіб, яким були роздані листівки та буклети.

 

 

 

 Начальник відділу з питань праці

та трудових відносин

Марія Перелі