Людина не товар!

Що потрібно знати щоб не потрапити у трудове рабство!

 

Українці сьогодні шукають роботу за кордоном — самостійно або через агенції. Інколи вони мають успішні історії пошуку роботи та працевлаштування, однак часто потрапляють в дуже неприємні життєві ситуації, ризикують власним здоров'ям та життям.

За оцінками МОМ, Агентства ООН з питань міграції, з 1991 року від торгівлі людьми постраждали 230 тисячі українців та українок. 600-800 тисяч осіб у світі щорічно продають за кордон з метою експлуатації. Понад 1,2 млн. дітей щороку стають жертвами торгівлі людьми. Наймолодшій постраждалій, яка отримала допомогу від МОМ в Україні, було 3 роки, а найстаршій — 83.

Метою торгівлі людьми може бути:

- трудова експлуатація

- сексуальна експлуатація

- використання у проституції та порнобізнесі

- примусове жебрацтво

- примусове втягнення у злочинну діяльність

примусове вилучення органів

- продаж дитини

- сурогатне материнство

Торгівля людьми — це купівля та продаж чоловіків, жінок і дітей з метою подальшої експлуатації всередині країни та поза її межами. Більшість постраждалих осіб, які отримали допомогу від МОМ — молоді люди віком до 35 років.

Знайте, що для працевлаштування за кордоном на законній основі ви повинні мати:

-          Дійсний закордонний паспорт;

-          Відповідну робочу візу;

-          Трудову угоду із закордонним роботодавцем;

-          Дозвіл на роботу в країні призначення.

Запам’ятайте, що:

-          Трудова діяльність за туристичною, діловою (бізнес) або гостьовою візою є порушенням закону.

-          Зазвичай неможливо оформити робочу візу через посередників. Перш ніж погоджуватися на посередництво при оформленні візи, уточніть у відповідному консульстві, чи справді це можливо та яка вартість цієї послуги.

-          Як правило, виїхати за кордон за туристичною чи гостьовою візою і вже за кордоном переоформити її на робочу неможливо. Не вірте тим, хто вам таке обіцяє.

-          У жодному разі не погоджуйтеся надавати фальшиві документи або неправдиву інформацію під час інтерв’ю зі співробітниками консульства.

З’ясуйте, чи має фірма, що займається вашим працевлаштуванням, відповідну ліцензію, зателефонувавши до Державної служби зайнятості України за телефоном
044 287 25 95 (пн-чт, з 17:00 до 18:00) або перевіривши «Перелік фірм, які отримали лiцензiю на працевлаштування за кордоном» на веб-сторінці Державної служби зайнятості.

Куди звернутися за допомогою:

За кордоном:

Якщо ви потрапили у скрутну ситуацію за кордоном, можете звернутися до:

-          Посольств/консульських установ України за кордоном;

-          Державних, міжнародних та громадських організацій, що надають допомогу мігрантам, які опинилися у скрутному становищі, і зокрема постраждалим від торгівлі людьми;

-          Місцевих правоохоронних органів;

-          Організацій української діаспори;

-          Інших організації та установ (наприклад, релігійних).

Якщо вас позбавили документів, консульська установа має докласти зусиль для встановлення Вашої особи та якнайшвидшого повернення до України. Наявність у вас копії закордонного паспорта значно пришвидшить цей процес.

В Україні:

В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до державної адміністрації за місцем проживання. Контакти в регіонах України можна знайти на веб-сторінці Міністерства соціальної політики України та на сайті Болградської районної державної адміністрації.

 

                                                                                              Управління соціального захисту

                                                                                              населення райдержадміністрації