13.10.2021

ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ ТЕБ ТА НС БОЛГРАДСЬКОЇ РДА

ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ ТЕБ ТА НС БОЛГРАДСЬКОЇ РДА


Сьогодні під керівництвом голови Болградської райдержадміністрації Геннадія Бамбури відбулось позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Болградської райдержадміністрації.

Начальник відділу інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, екології Аркадій Радулов доповів про загрозу виникнення надзвичайної ситуації пов’язаної з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-2022 років. Він зазначив, що на сьогодні всі занепокоєні ситуацією, яка склалась із газозабезпеченням бюджетних установ та закладів соціальної сфери Одеської області у поточному році. З початку 2021 року бюджетними установами та закладами соціальної сфери області укладені договори на послуги з розподілу та постачання природного газу. Відповідно до умов зазначених договорів вартість послуг з газопостачання становила за даними Департаменту систем життєзабезпечення Одеської облдержадміністрації в середньому по області 11,5 грн/куб.м.(без ПДВ). У зв’язку з підвищенням ринкової вартості оптової закупівлі природного газу постачальники послуг не можуть виконувати контрактні умови, а бюджетні установи та заклади соціальної сфери, у свою чергу, не можуть сплачувати завищену в рази вартість послуг (пропонуються ринкові ціни на послуги з газопостачання на рівні 40 грн/куб.м.). В Меморандумі про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021-2022 років прописані дії щодо забезпечення протягом опалювального періоду 2021-2022 років безперервного надання в населених пунктах України послуг з тепло- та газопостачання, але на даний час до бюджетних установ та закладів соціальної сфери від постачальників послуг надходять численні листи з попередженням про припинення постачання послуг газопостачання та розірвання договорів про надання відповідних послуг. Враховуючи те, що у стислі терміни бюджетні установи та заклади соціальної сфери не встигнуть оформити нові договірні відносини ( не мають відповідних бюджетних асигнувань сплачувати за підвищеними цінами), такі заклади можуть залишитись без постачальників послуг, що призведе до їх відключення від газопостачання.

По даному питанню перший заступник голови Болградської райдержадміністрації Іван Кюссе доручив відділу інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, екології в терміновому порядку розробити алгоритм дій, спираючись на Закон України «Про публічні закупівлі» та з урахуванням протокольного засідання експертної комісії з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій від 12 жовтня 2021 року, щодо прискорення укладення прямих договорів на постачання газу та надати рекомендації органам місцевого самоврядування та зацікавленим особам.

В.о. завідувача Болградського районного відділу підрозділу ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб» Неля Саказли доповіла про вжиття додаткових епідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території Болградського району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2.  Вона зазначила, що з вересня-жовтеня, станом на 11 жовтня 2021 року зареєстровано 652 випадки захворювання на COVID-19. Також вона зазначила, що зросла завантаженість інфекційного відділення в КНП « Арцизька центральна опорна лікарня» Арцизької міської ради. Динаміка зростання рівня госпіталізації висока.  Станом на 13 жовтня 2021 року згідно індикаторів визначення рівня епідеміологічної небезпеки визначається по Одеській області, як «помаранчевий». Цей рівень епідемічної небезпеки є попереджувальним рівнем, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Основними причинами зростання захворюваності є недотримання умов самоізоляції хворими на COVID-19 та контактними з ними особам, карантинних та обмежувальних протиепідемічних заходів керівниками закладів, установ, підприємств, організацій та низький рівень вакцинації населення району.

По другому питанню було вирішено посилити контроль за виконанням вимог Постанови КМУ від 9 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2.