28.04.2021

Виконання місцевих бюджетів територіальних громад Одещини за I квартал

Станом на 1 квітня 2021 року територіальні громади Одеської області показали перевиконання розпису доходів загального та спеціального фондів на 8,1% (або на 298,7 млн грн) – при перевиконанні розпису по області в цілому на 7% (або на 303,6 млн грн).
Річний план за результатами кварталу виконано на 23,3%: це майже відповідає обласному показникові.
Найбільше перевиконання доходів у порівнянні з запланованими показала Затишанська селищна громада (197,3%).
Високий рівень перевиконання також зафіксоване у таких громадах:
Зеленогірська селищна (+90,7%)
Петровірівська сільська (+71,8%)
Цебриківська селищна (+52,5%)
Дачненська сільська (+50,8%)
Тарутинська селищна (+43,6%)
Захарівська селищна (+40,8%)
Найбільший обсяг недовиконання доходної частини бюджету за результатами 1-го кварталу 2021 року має Тузлівська сільська громада. Тут недоотримано більше третини (36%) доходів загального та спеціального фондів.
Розпис недовиконано також по громадах:
Бородінська селищна (-33%)
Петропавлівська сільська (-24,9%)
Кодимська міська (-20,8%)
Суворовська селищна (-17,4%)
Великомихайлівська селищна (-15,1%)
Біляївська міська (-15,1%)
Найвищі темпи росту у порівнянні з відповідним періодом минулого року демонструє Дачненська сільська громада (+55%), найнижчі – Цебриківська селищна громада (- 59,3%).
«Це перший звітний квартал, де ми можемо зробити порівняльний аналіз показників за всіма 91 громадами Одещини. І він показав: попри те, що критерії спроможності, за якими будувався Перспективний план, були спільними для усіх громад, ми відразу починаємо спостерігати величезну диференціацію у фактичних показниках. І хоча сам факт такої диференціації є абсолютно природним, водночас її значний стартовий рівень може об’єктивно свідчити про неоднорідний потенціал розвитку громад у середньо- та довгостроковій перспективі. Однак, звичайно, за результатами лише одного кварталу будь-які висновки робити зарано, потрібно побачити хоча б перший річний звіт", - пояснила Олеся Голинська, радниця з питань муніципальних фінансів та управління Одеського РО.