15.09.2021

ВІДБУЛАСЯ НАРАДА ДИРЕКТОРІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ БОЛГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

ВІДБУЛАСЯ НАРАДА ДИРЕКТОРІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ БОЛГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Сьогодні, 15 вересня, відбулася нарада директорів закладів освіти Болградської територіальної громади, в якій взяли участь Болградський міський голова Сергій Димитрієв і головний лікар КНП «Болградський районний центр ПМСД» Ігор Веліксарь.На порядку денному стояло питання вакцинації працівників освіти Болградської територіальної громади. На даний момент, як було відзначено, співробітники установ освіти не поспішають робити щеплення. Є навіть такі заклади, де не вакцинований жоден із співробітників.Питання вакцинації від коронавирусної інфекції стоїть дуже гостро, так як очікується нова хвиля захворюваності, зазначив Ігор Веліксарь.Також він нагадав педагогам, що Урядом ухвалено рішення: якщо в навчальному закладі зробили щеплення менш 80 відсотків працівників, цей заклад в разі карантину буде переходити на дистанційну форму навчання. І головний лікар Центру сімейної медицини, і міський голова звернулися до вчителів, які в усі часи були лідерами громадської думки, із закликом допомогти співробітникам системи освіти, а також - батькам, зробити правильний, усвідомлений вибір і захистити себе і свої сім'ї від підступного захворювання.Так, до речі, зробили давно і самі виступаючи. Болградський міський голова розповів, що сам провакцинувався від коронавирусу, тим самим подбавши про свою сім'ю. Тепер, спілкуючись з великою кількістю людей, він відчуває себе більш захищеним. Сергій Димитрієв закликав педагогів більш відповідально підійти до питання вакцинації.

-Я жодного разу не пошкодував про те, що прийняв рішення провакцинуватися, - зазначив він, - упевнений, що зваживши всі «за» і «проти» кожен з вас зробить правильний вибір.

Ігор Веліксарь розповів, що спочатку, самі медики теж не без остраху ставили щеплення. На сьогоднішній день 82 відсотки співробітників Болградського центру ПМСД вже щеплені.

У присутніх на нараді було безліч питань, на всі з них були надані компетентні відповіді і роз'яснення. Головний лікар центру ПМСД розвіяв і ряд міфів, пов'язаних з вакцинацією, зокрема, про «чіпування», про загибель людей, які були вакциновані та інші.Крім цього, він зауважив, що до кінця тижня Болградський центр ПМСД повинен отримати вакцину Пфайзер (Pfizer). Крім цього за словами Ігоря Веліксаря, «Короновак» (CoronaVac), який є в наявності, користується високим ступенем довіри, наприклад, серед співробітників іноземних посольств в Україні. Цю ж вакцину не раз рекомендував і голова Одеської обласної держадміністрації Сергій Гриневецький. До слова, за даними прес-служби Національної академії наук, за два тижні середня кількість нових випадків захворювання збільшилась до 2 950 хворих на день. За минулу добу в Одеській області лабораторно підтверджено 361 новий випадок захворюваності на коронавирус і 16 летальних випадків серед хворих. В цілому по країні за добу виявили 4640 нових випадків хвороби, госпіталізовано 1609 хворих, померли - 93.

Бережіть себе і своїх близьких, поки є час і вакцини - йдіть в пункти вакцинації та зробіть щеплення. Не будьте байдужі до свого здоров'я і благополуччя оточуючих вас людей.

 

За інформацією Болградської міської ради