04.06.2021

Василівська ОТГ – інфраструктура, проблеми та інвестиції

Вчора з  робочим візитом голова районної державної адміністрації Геннадій Бамбура спільно з першим заступником голови районної державної адміністрації Іваном Кюссе  відвідали с. Василівка Василівської сільської ради.

Під час зустрічі очільники  району обговорили з головою сільської ради Петром Бойчевим  стан виконання доходної частини місцевого бюджету. Як зазначив голова громади, на даний час існують проблеми щодо несплати деякими фізичними особами земельного податку,  із-за чого місцевий бюджет недотримує у повному обсязі.

 Задля вирішення цієї проблеми  голова районної державної адміністрації запропонував очільнику громади найближчим часом провести інвентаризацію земель в  усіх населених пунктах  Василівської сільської ради для виявлення земельних ділянок, які незаконно обробляються. Зазначимо, що така проблема існує в усіх громадах району.

Також очільники району ознайомились з діяльністю соціальних об’єктів населеного пункту: будинком культури та дитячим садочком.

Крім того, голова та перший заступник голови райдержадміністрації  відвідали незавершене будівництво учбового корпусу на території Василівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Будівництво розпочалося ще у 1989 році, проте було призупинено. За увесь цей час декілька разів планувалося відновити роботи.

Будівництво нового корпусу учбового закладу є вкрай важливим для жителів села, оскільки в діючій Василівській ЗОШ І-ІІІ ступенів навчаються 432 учня, яким не вистачає місць. Сьогодні це єдина школа в Болградському районі, в якій навчальний процес проходить у дві зміни. Тому голова райдержадміністрації зазначив, що Болградська районна державна адміністрація звернеться з проханням до Одеської облдержадміністрації щодо внесення даного об’єкту до програми Президента України «Велике будівництво».

 На останок очільники району завітали до місцевого швейного цеху. Сучасний швейний цех був відкритий інвестором з Німеччини: загальна кількість працівників, яку планують задіяти в робочому процесі, становитиме 200 осіб. Нині у швейному цеху працюють 38 василівських швачок, з них четверо – із сусідньої Баннівки. Основний вид діяльності – пошиття спецодягу. На даний час підприємство потребує кваліфікованих робітників.

«Дане підприємство - це приклад залучення інвестиції в розвиток громади» – зазначив голова райдержадміністрації Геннадій Бамбура.