07.05.2021

В райдержадміністрації обговорили  проект будівництва Болградського питного водопроводу

6 травня на виконання розпорядження голови Державного агентства водних ресурсів України в Болградській райдержадміністрації відбулося обговорення проекту будівництва Болградського питного водопроводу.

У заході взяли участь в.о. голови Болградської райдержадміністрації Дмитро Дімитров , заступник голови Болградської районної ради Володимир Романовський, в.о. начальника  Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та Нижнього Дунаю  Олег Сидоренко та його заступники Іван Кичук і Олег Чижик, начальник Болградського управління водного господарства  Михайло Балєв, Болградський міський голова Сергій Димитрієв, Василівський сільський голова Петро Бойчев  та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Під час обговорення заступник начальника  Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та Нижнього Дунаю  Олег Чижик розповів про основні етапи будівництва групового  водопроводу. Він зазначив що, на даний час завершується погодження проекту будівництва, який до 24 травня 2021 року буде повернуто до розробника для  запуску початкового етапу  будівельних робіт.

Найбільш коротким шляхом водоподачі до населених пунктів Болградського району є подача води з Кілійського групового водопроводу, джерелом якого є річка Дунай. В зоні розміщення Болградського групового водопроводу будуть розташовані наступні населені пункти - м. Болград, с.Калчева, с.Баннівка, с.Каракурт, с.Василівка, с.Голиця, Болградського району, с.Приозерне, смт. Суворове Ізмаїльського району, які досі не забезпечені питною водою.

Джерелом водопостачання цих населених пунктів будуть водозабірні та водоочисні споруди Кілійського групового водопроводу.

В результаті реалізації проекту, більш 25,0 тис. населення зазначених пунктів буде забезпечено якісною питною водою, яка відповідає екологічним та санітарно-гігієнічним вимогам, та яка пройшла сучасну двоетапну очистку. Також буде забезпечена потреба в воді сільськогосподарського виробництва, домогосподарств та місцевої промисловості, що відобразиться на соціально-економічному стані населення Ізмаїльського та Болградського районів Одеської області.

Водопровід буде доведено до кожного населеного пункту, зазначеного у проекті, в яких будуть побудовані розподільчі станції. Потім за кошти місцевих бюджетів кожен населений пункт побудує у себе розвідну  мережу. Планова собівартість одного м3 питної води складатиме 12-15 грн. Завершити перший етап будівництва проекту планується до кінця 2021 року.

На реалізацію проекту з державного бюджету у 2019 році було виділено 170 млн. грн. Нажаль у 2021 році фінансування проекту було зменшено до 96 млн. грн. Дане фінансування дозволяє побудувати питний водопровід до с. Каракурт Василівської ОТГ. У зв’язку з цім до проекту будівництва групового водопроводу були внесені  зміни, відповідно наданого фінансування.  Щоб добудувати об’єкт  до м. Болград необхідно додаткове фінансування.

Це стало основною темою обговорення проекту та  викликало активну дискусію серед учасників заходу. Під час обговорення було висловлено багато пропозиції щодо запуску початкового етапу  будівельних робіт та подальшого фінансування проекту.

У завершенні заходу  прийнято рішення розпочати реалізацію проекту будівництва Болградського питного водопроводу та направити від імені Болградської районної державної адміністрації, Болградської районної ради, Болградської міської ради, Василівської сільської ради  звернення до Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради, Державного підприємства «Одеська об’єднана дирекція будівництва водогосподарських об’єктів» з проханням виділити додаткові кошти з державного та обласного бюджетів на завершення будівництва даного проекту, який забезпечить питною водою мешканців м. Болград та Болградської ОТГ.