07.06.2021

ВІДБУЛОСЯ ДРУГЕ ЗАСІДАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ З ПРОВЕДЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО ФОРУМУ

4 червня в місті Арциз за ініціативи Арцизького міського голови Сергія Парпуланського та голови Болградської районної ради Михайла Садаклієва відбулося друге засідання організаційного комітету з проведення інвестиційно-економічного форуму.
Нагадаємо, що форум було вирішено приурочити до 200-річчя м.Болград та 205-річчя м.Арциз. Обидві ювілейні дати відзначаються у другій половині серпня.
Друге засідання частково пройшло за допомогою відеозв’язку, в якому взяли участь заступник голови Одеської обласної ради Вадим Шкарівський та керуючий партнер компанії Pro Capital Investment Антоніна Кутовая.
Як і першого разу, в малій залі Арцизької міської ради зібралося чимало учасників, яких цікавить економічний розвиток Болградського району. Окрім співголів оргкомітету Михайла Садаклієва, Геннадія Бамбури та заступників голів Сергія Парпуланського, Сергія Димитрієва, в залі були присутні заступник голови Болградської районної ради Володимир Романовський, голова Фонду підтримки підприємців Болградського району Сергій Мойсеєнко, голови громад, начальник відділу економіки та агропромислового розвитку Болградської райдержадміністрації Світлана Вербанова, керівник Релігійної Організації «Православний Прихід Усіх Скорботних Радість» (м. Арциз) Геннадій Мартинов, спеціалісти у сферах економіки, залучення інвестицій, культури, туризму, з гуманітарних питань.
Учасники оргкомітету більш детально зупинилися на пріоритетних напрямках, які були обрані на першому засіданні. Це енергетика, туризм, екологія, сільське господарство та інфраструктурні проекти.
Як зазначив Михайло Садаклієв, не варто одразу очікувати появи в Болградському районі крупних інвесторів. Зараз ми маємо зосередитися, в першу чергу, на наших перевагах та вигідно представити їх тим інвесторам, яких вдасться залучити до форуму. Найближчим часом, кожній з громад треба буде підготувати відеоролік, в якому будуть розкриті усі переваги громади, її найпривабливіші об’єкти та основні заходи.
Свою думку з приводу розвитку пріоритетних напрямків висловив і Сергій Парпуланський.
- Для нас дуже важливою є галузь сільського господарства. Це те, що ми можемо пропонувати та розвивати. Однак є проблеми з умовами зберігання сільськогосподарської продукції, немає програм з підтримки галузі. Ми маємо працювати над цим.
Сергій Афанасійович також детально зупинився на інформаційній підтримці інвестиційно-економічного форуму, запрошенні центральних українських телеканалів та інших ЗМІ. Форум повинен пройти на найвищому рівні, тому, за його думкою, потрібно залучити до підготовки форуму спеціалізовану організацію. Така організація вже є. Представник цієї організації - керуючий партнер компанії Pro Capital Investment Антоніна Кутовая – виступила перед присутніми у залі засідань. Антоніна Кутовая розповіла про основні підготовчі моменти та на що треба звернути увагу в першу чергу.
В другій частині засідання члени оргкомітету обговорили варіанти пропозицій для подачі заявок на участь в інвестиційному форумі.
Було затверджено подальші дії з підготовки форуму та строки їх виконання. Зокрема:
- підготувати інвестиційні паспорти громад та відеопрезентацію;
- всім територіальним громадам взяти активну участь у розробці туристичної карти Болградського району. Надати інформацію та фотоматеріали до організаційного комітету;
- організувати в ЗМІ мас-медійний супровід для широкого висвітлення підготовки та проведення форуму. Підготувати та роздрукувати рекламну продукцію;
- залучити всіх активних діячів, підприємців та мешканців громад до розробки бізнес-ідей, пропозицій та інвестиційних проектів.