27.09.2021

В БОЛГРАДСЬКОМУ РАЙОННОМУ СЕКТОРІ №1 ФІЛІЇ ДУ «ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ» ОБГОВОРЮВАЛИ ТЕМАТИКУ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ВІЛ

В БОЛГРАДСЬКОМУ РАЙОННОМУ СЕКТОРІ №1 ФІЛІЇ ДУ «ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ» ОБГОВОРЮВАЛИ ТЕМАТИКУ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ВІЛ


24 вересня 2021 року у Болградському районному секторі №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області разом з фахівцем соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Болградської міської ради  Оленою Македонською було проведено захід на тему: «ВІЛ».

Метою проведення заходу було ознайомлення суб’єктів пробації з поняттями «ВІЛ». Вірус імунодефіциту людини – це мікроорганізм, якого не можна побачити очима, або під мікроскопом. Він часто ховається в людському тілі багато років, перш ніж заподіє хворобу. Після інфікування ВІЛ може розвинутися інфекційне захворювання. Воно є хронічним та характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших систем організму. В Україні понад 250 000 людей живуть з ВІЛ і половина з них не знає про свій статус. Так ті, хто не знають, чи вони інфіковані, не розпочинають лікування — а отже, вірус продовжує руйнувати їхню імунну систему. Водночас люди, які живуть з ВІЛ, можуть несвідомо інфікувати інших. 

Під час заходу Олена Македонська наголошувала, що ВІЛ-інфікована людина – це носій вірусу, здатний заражати здорову особу. Підступність ВІЛ-інфекції у тому, що після зараження людина може довгий час не відчувати ознак хвороби, вважати себе здоровою. Період безсимптомного носіння може тривати 8 – 10 і більше років, після чого розвивається СНІД. Вірус передається при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою; через кров, насамперед через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин, а також забруднений кров'ю, нестерильний медичний інструмент; дитині від ВІЛ-інфікованої матері – інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годуванні грудним молоком.

Олена Македонська розповіла, що людина, яка живе з ВІЛ, щодня приблизно в один і той самий час приймає ліки, які пригнічуватимуть вірус імунодефіциту в її організмі — зупинятимуть його розмноження. Прийом АРТ довічний, прийом препаратів переривати не можна. Адже щойно змінюється режим прийому ліків, вірус може пристосуватися до них та стати стійким до антиретровірусних препаратів.

Вказаний захід допомагає усвідомити те, що  діагностика та вчасне виявлення хвороби рятує життя, оскільки при лікуванні людина веде повноцінний образ життя.

 

Колектив Болградського районного

сектору №1 філії Державної установи

«Центр пробації» в Одеській області