21.03.2016

У Болграді пройшов показ фільму «Уявити Бессарабію»

19 березня місто Болград відвідали журналісти і активісти з різних міст України. Основною метою приїзду стало - ознайомлення з місцевими особливостями, конфліктами і перспективами розвитку Болградського району, як частини Бессарабії. Зустрілися з делегацією заступник голови райдержадміністрації Андрій Гарвалов і заступник голови районної ради Михайло Садаклієв.

Розпочався візит з невеликої екскурсії по визначним пам'яткам міста. Після чого в Болградському районному будинку культури пройшла презентація документального фільму "Уявити Бессарабію", тут же пройшло і його публічне обговорення. На зустріч з гостями прийшли місцеві активісти, журналісти, представники національних культурних товариств. Захід пройшов в рамках проекту "Українська миротворча школа" за підтримки Британського посольства.

Зйомки фільму проходили в жовтні минулого року в Одесі, Ізмаїлі, Болграді, Вилкове, Татарбунарах, а також в селах Котловина, Жовтневе, Новосільське і Кам'янка. Автори сценарію - Ольга Балабанова і Артем Філіпенко. Режисер - Ольга Балабанова.

Автори кінострічки відзначили, що намагалися представити Бессарабію максимально об'єктивно, дати слово самим різним людям, що живуть в цьому багатонаціональному регіоні, доторкнутися до їх побуту, традицій, які збереглися і змішалися між собою, надати їм можливість озвучити свої проблеми і складності, розповісти про успіхи і надії. "Фільм не претендує на глибоке дослідження. Це лише спроба зазирнути трохи глибше глянсової рекламної картинки або ж, навпаки, суворого новинного репортажу. Спроба подивитися на регіон очима його мешканців, і дати їм можливість побачити самих себе з боку", - сказав модератор зустрічі Артем Філіпенко. У свою чергу представники національних культурних товариств Болградського району відзначили, що цей фільм необхідно транслювати в усіх регіонах України для того щоб показати Бессарабію без стереотипів і розвіяти міфи про сепаратизм. Сьогодні Бессарабія з усіма своїми численними народами впевнено ідентифікує себе з українською державністю і будує своє майбутнє в складі України, при цьому демонструє приклад толерантності і терпимості до всіх національностей, які проживають в ній.

Під час обговорення в основному йшла мова не стільки про фільм, скільки про те, як зберегти цей унікальний регіон з його прекрасними традиціями, як його розвинути і зробити так, щоб зняти з цієї території печатку регресивності.

Відзначимо, що документальний фільм "Уявити Бессарабію" є у вільному доступі в Інтернеті і його може подивитися будь-який бажаючий.