11.06.2021

Теплицьку громаду відвідало керівництво Болградського району

Геннадій Бамбура – голова Болградської районної державної адміністрації разом зі своїм заступником Іваном Кюссе в першій половині дня 10 червня відвідали Теплицьку громаду. Першим пунктом стало знайомство з колективом та керівництвом Арцизького професійного аграрного ліцею, розташованому в селі Теплиця.

Директор ліцею Ірина Гавриленко озвучила гарну новину, що ліцей отримав дозвіл на регіональне замовлення на рівні тодішніх років. А саме, близько ста учнів, випускників дев`ятих класів зможуть здобути безкоштовно такі професії: тракторист-машиніст, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, водій автотранспортних засобів (категорія С1), кухар, офіціант. На базі повної загальної середньої освіти, навіть випускників колишніх років ліцей пропонує отримати за контрактом такі професії, як кухар 3-4 розряду, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, водій автотранспортних засобів (категорія С1).

Разом із заступником Іваном Кюссе, головою Теплицької сільської ради Іваном Леонтьєвим, секретарем ради Людмилою Карат, депутатом сільської ради Максимом Гібою голова РДА Геннадій Бамбура оглянули навчально-практичний центр з професії електромонтер та обслуговування електроустаткування, який було відкрито в 2019 році за кошти державного бюджету. Завдяки новому устаткуванню, діти мають змогу навчатися на сучасному обладнані з професії, яка користується великим попитом на ринку праці. Далі подивилися гуртожитки та їдальню Арцизького аграрного ліцею.

В селі Садове голову РДА зустрічали староста села Олена Глуган, директор Садовської загальноосвітньої школи Галина Онищук. 100-річна школа, яка розташована в декількох німецьких будівлях пристосована для навчання дітей. Колектив школи, батьки, місцеві фермерські господарства, сільська рада вже багато років фінансово підтримують школу. На сьогодні на будівництво нової школи-саду на 198 учнів із місцевого бюджету було виділено 6 мільйонів гривень, з державного фонду регіонального розвитку в квітні 2021 року – 10 млн.грн. За проектом будівництво буде здійснюватися з нуля, на місці планують побудувати школу на 198 місць і дитячий сад на 50 місць, а також спортивні майданчики, футбольне поле, котельню, каналізаційні та очисні споруди на площі 2, 57 га. Територію обіцяють впорядкувати й озеленити.

На питання голови Геннадія Бамбури, чи є перспектива народжуваності дітей в даному селі, місцеві зазначили, що раніше, коли село було в Арцизькому районі, воно мало найвищу народжуваність. Така тенденція прослідкувується і зараз.Останнім пунктом, який відвідало керівництво району стало село Мирнопілля.

Староста села Любов Чечоткіна та директор Мирнопільського геріатричного інтернату Світлана Ільченко запропонували подивитися територію інтернату. Тут наразі проживають 142 підопічних – дорослі люди з різними вадами, пенсіонери ті, які не мають рідних. Керівництво Теплицької громади звернулось із проханням вирішити питання наповнюваності інтернату. Вже декілька років в інтернат не направляють підопічних.

Потужність інтернату розрахована на 200 місць. Геннадій Васильович Бамбура відзначив, що з питання наповнюваності інтернату треба попрацювати і на місцевому рівні – в Теплицькій громаді та поруч розташованими громадами. Зі свого боку обіцяв посприяти і провести переговори на обласному рівні з департаментом соціальної та сімейної політики Одеської облдержадміністрації.На останок подякував керівництву та представникам громади за плідну працю, побажав успіхів в розбудові Теплицької громади