24.11.2021

ПРОЕКТ ПРОГРАМИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ, ТЕХНОГЕННОЇ ТА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ НА 2022-2024 РОКИ СХВАЛЕНО НА КОЛЕГІЇ РДА

 

ПРОЕКТ ПРОГРАМИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ, ТЕХНОГЕННОЇ ТА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ НА 2022-2024 РОКИ СХВАЛЕНО НА КОЛЕГІЇ РДА

Сьогодні члени колегії райдержадміністрації розглянули проект Програми цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Болградського району на 2022-2024 роки.

Начальник 9ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області, підполковник служби цивільного захисту Віталій Бальжик зазначив, що стан техногенного навантаження на території Болградського району ускладнюється через наявність 51 потенційно-небезпечних об’єктів, ймовірні аварії на яких можуть призвести до виникнення надзвичайних ситуацій державного та регіонального рівнів. До таких відносяться: очисні споруди КП «Горводоканал», Болградське УЕГГ, автозаправна станція заправки газу м. Арциз, Арцизське УЕГГ, газорозподільчі станції (м. Болград, с. Владичень, с. Виноградівка, с. Городнє, с. Каракурт, с. Кубей, газокомпресорна станція «Тарутине», ГРС Тарутине, АЗС-26 од., зерносховище ТОВ «Сервіс Грейн» м. Арциз 1, винзаводів-4, ВАТ «Молокозавод» м. Арциз 1, міст залізничний металевий № 93,126-2, ПАТ Арцизький завод продтоварів-1, ЗАТ «Тарутинський сир-завод»-1, ХПП- 3.

Найбільш хімічно небезпечним є об'єкт - очисні споруди КП «Горводоканал». У зоні можливого хімічного зараження цього об'єкта проживає 300 чоловік, які практично не забезпечені засобами індивідуального захисту.

Щороку в Болградському районі в середньому виникає близько 60 пожеж у житлових будинках і на виробничих підприємствах.
Аналіз, проведений за останні 3 роки, вказує, що ризик виникнення надзвичайних ситуацій на території району залишається високим. Так, з 2018 по 2020 рік у середньому трапилося по одній НС в рік.

Щороку збільшується кількість пожеж. За період з 2018 по 2020 рік у Болградському районі зареєстровано 247 пожеж, вогнем знищено матеріальних цінностей на суму 48456321 гривень, внаслідок пожеж загинуло 6 чоловік.

Ліквідація наслідків аварій, катастроф, стихійних лих і пожеж потребує значних зусиль і залучення великої кількості особового складу, техніки підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту.

У цих умовах особливу актуальність мають запобіжні заходи, спрямовані на зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, спрямовані на зменшення збитків від надзвичайних ситуацій, підвищення рівня безпеки населення та захищеності територій від наслідків таких ситуацій. Ліквідація наслідків аварій, катастроф, стихійних лих і пожеж потребує значних зусиль і залучення великої кількості особового складу й техніки підрозділу оперативно-рятувальної служби цивільного захисту.

Однак матеріально-технічне оснащення сил цивільного захисту району не відповідає сучасним вимогам. Майже вся пожежно-рятувальна техніка потребує оновлення.

У Болградському районі не організовано належним чином роботу із забезпечення пожежної безпеки в сільській місцевості, де щороку виникає майже 50 відсотків від загальної кількості всіх пожеж, а гасіння їх значно ускладнюється через затримання з прибуттям до місця пожежі пожежно-рятувального підрозділу.

У Болградському районі створено 15 місцевих пожежних команд. У трьох ОТГ, а саме: Бородінської Павлівській, Теплицькій ОТГ залишається нерозв’язаним питання своєчасного реагування на пожежі через відсутність підрозділів місцевої пожежної охорони. Створення нових підрозділів та утримання існуючих потребує належного фінансування з місцевого бюджету й інших джерел, не заборонених діючим законодавством України.

У Болградському районі не створено належних умов безпеки перебування людей на водних об’єктах. Місця масового відпочинку людей поблизу водних об’єктів не відповідають вимогам нормативних документів.

Потребує переобладнання автоматизована система централізованого оповіщення населення. Існуюча система оповіщення, яка створена в 50-60 роках минулого століття й функціонує на базі обладнання, яке морально застаріло і вичерпало свій ресурс, не може в сучасних умовах технічного прогресу якісно довести інформацію до населення.

Сергій Забуга, начальник відділу оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами районної державної адміністрації, зазначив, що метою Програми є зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підвищення рівня безпеки населення та захищеності територій від наслідків таких ситуацій, забезпечення захисту населення, навколишнього природного середовища, об’єктів і населених пунктів від пожеж, підвищення рівня протипожежного захисту місць масового перебування людей і недопущення загибелі людей на водних об’єктах.

Комплекс запланованих заходів забезпечить розв’язання найгостріших проблемних питань у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, що існують у Болградському районі на теперішній час.

По завершенню розгляду питання члени колегії схвалили проект розпорядження голови районної державної адміністрації з даного питання з подальшим внесенням до розгляду та затвердження на сесії Болградської районної ради.