14.09.2021

ОЧІЛЬНИК БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ПРОВІВ АПАРАТНУ НАРАДУ

ОЧІЛЬНИК БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ПРОВІВ АПАРАТНУ НАРАДУ

14 вересня під керівництвом голови райдержадміністрації Геннадія Бамбури за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації відбулась апаратна нарада. 

Про рівень оплати праці в районі за ІІ квартал 2021 року та заходи з недопущення виникнення заборгованості зі заробітної плати доповіла начальник відділу економіки та агропромислового розвитку районної державної адміністрації Світлана Вербанова. Вона зазначила, що за даними Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації  середньомісячна заробітна плата штатних працівників за квітень-червень 2021 року в Одеській області складає  10527 грн., в Болградському районі - 9516 грн. і за цим показником Болградський район займає 6  місце серед районів Одеської області. У порівнянні з 1 кварталом 2021 року рівень середньої заробітної плати по району збільшився на 1196 грн. (1 кварт. 8320 грн.), темп росту становить  114%. Питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати знаходяться на постійному контролі в відділі економіки та агропромислового розвитку районної державної адміністрації. Розпорядженням в.о. голови районної державної адміністрації утворена на районному рівні комісія з питань дотримання законодавства про працю. За цей час проведено 4 засідання районної комісії. За результатами проведеної роботи заборгованість зі заробітної плати на економічно активних підприємствах з липня по вересень 2021 року зменшилась на  5390,4 тис. грн.  Станом на 09 вересня 2021 року складає 10003,4 тис. грн, в тому числі на державних підприємствах 7426,0 тис. грн., на приватних підприємствах 2577,4 тис. грн. Значну частину заборгованості сільгосппідприємства району погасили після закінчення збору ранніх зернових.

Начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Юлія Ульянова доповіла про діяльність центру соціально-психологічної реабілітації служби у справах дітей Болградської районної державної адміністрації. Центр соціально – психологічної реабілітації дітей - це державний заклад соціального захисту, призначений для тривалого стаціонарного або денного перебування  дітей віком від 3 до 18 років, які опинились у складних життєвих обставинах, надання їм комплексної соціально – психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги. Юлія Ульянова зазначила, що прийняті до центру діти забезпечуються  харчуванням, засобами особистої гігієни, одягом відповідно до сезону відповідно до встановлених норм, перебувають під цілодобовим наглядом медичних та педагогічних працівників центру. 27 серпня 2021 року  між  адміністрацією  центру соціально – психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Болградської районної державної адміністрації та Тарутинським НВК «ЗОШ I- IIІ ст. – ліцей  - ДНЗ » був укладений  договір  про організацію навчання  вихованців  центру соціально – психологічної реабілітації дітей для отримання відповідного рівня  загальноосвітньої підготовки. Станом на 09 вересня 2021 року  в Центрі перебуває 69 дітей.

Іван Леонтьєв -  Теплицький сільський голова, доповів про стан роботи зі зверненнями громадян у виконкомі Теплицької сільської ради протягом І півріччя 2021 року. У виконкомі Теплицької сільської ради  на 2021 рік  розроблені та  затверджені графіки особистого прийому громадян,  як  головою, заступником,   так і секретарем  сільської ради. Теплицький сільський голова зазначив, що за 6 місяців 2021 року  до сільської ради на особистий прийом  звернулась   - 451 особа. Усі звернення різного характеру : про сімейні проблеми,  про оформлення на пільгову пенсію, про проблеми між сусідами, про отримання субсидій, про отримання допомоги малозабезпеченим сім’ям,  про отримання грошової допомоги на лікування, про отримання грошової допомоги на  поховання, про прийняття спадщини,  про встановлення меж присадибної ділянки та багато інших питань, які можливо вирішити, та які вирішуються одразу на місці, а інші - у зазначений термін. Іван Леонтьєв зазначив, що з метою зменшення кількості звернень до вищих  органів влади, сільська рада сприяє громадянам  у конструктивному вирішені виниклих  питань на місцях,  якщо це входить до повноважень, або можливостей ради чи її посадових осіб.

Крім того, в.о. начальника відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту районної державної адміністрації Інна Гуткан ознайомила присутніх з Указом Президента України від 18.08.2021 №369/2021 «Про Рішення національної безпеки і оборони України від 30 липня 2021 року «Про стан національної системи охорони здоров’я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою».

За підсумками проведеної апаратної наради головою Болградської райдержадміністрації Геннадій Бамбура  надано відповідні доручення.