06.04.2021

НА ОДЕЩИНІ РЕАЛІЗУЄТЬСЯ ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ ОБЛАСТІ


Наприкінці грудня 2020 року рішенням Одеської обласної ради затверджено Програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2021 рік.
За словами Дмитра Радулова, директора Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації, в даному документі зосереджено увагу на найбільш актуальних та вразливих питаннях сьогодення, таких як розвиток агропромислового комплексу - галузей тваринництва та рослинництва, відновлення зрошувальної системи, підвищення ефективності використання меліоративних систем, переробка сільськогосподарської продукції; розбудова логістичної інфраструктури - будівництво доріг, мостів, аеропортів, поромів та терміналів; енергоефективність - будівництво нових ліній електропередач та розвиток відновлювальної енергетики.
Чи не вперше Програма розроблена з урахуванням пропозицій та проектів територіальних громад області, зокрема міст Одеси та Ізмаїлу, а також деяких територіальних громад. Бо, на жаль, не всі з 91 ТГ, які формують сьогодні адміністративно-територіальна мапу Одещини беруть в цьому процесі активну участь.
«У 30 громадах Одеської області розроблені, затверджені та діють програми соціально-економічного та культурного розвитку на 2021 рік, у 16 громадах діють Плани соціально-економічного розвитку громад на відповідний рік, а ось інші 45 громад так і не затвердили програми. Серед аутсайдерів - Курісівська, Мологівська, Успенівська та Суворівська територіальних громад, де програми відсутні та на даний час не розроблюються відповідні проекти програм соціально-економічного розвитку громад на 2021 рік. Також, поки що, немає ще жодної затвердженої програми соціально-економічного розвитку новостворених (укрупнених) районів» - зазначив у своєму виступі на колегії Одеської обласної державної адміністрації, Дмитро Радулов, директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування, презентуючи основні актуальні питання та завдання, які передбачені Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2021 рік.