06.04.2021

Сьогодні світова спільнота відзначає Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку.
День спорту проголошений згідно з рішенням ГА ООН від 23 серпня 2013 року.
Як зазначають в ООН, спорт, який є одним із інструментів освіти, розвитку і миру, сприяє зміцненню співробітництва, солідарності, терпимості, розумінню і соціальній інтеграції, як на місцевому, так і на національному і міжнародному рівнях. Його внутрішні цінності, такі як командний дух, чесність, дисциплінованість, повага до супротивника і правил гри сприймаються в усьому світі і можуть застосовуватися для зміцнення солідарності, соціальної згуртованості та мирного співіснування. Спорт об’єднує нас навколо позитивних цінностей і сприяє зміцненню культурі діалогу за межами національних кордонів.
Через пандемії COVID-19 нам стало важко збиратися разом, длятого щоб змагатися, грати і вболівати за свої команди. Пандемія завдала великої шкоди окремим людям, співтовариствам, організаціям і економіці. Заходи, вжиті для боротьби з пандемією, зачепили всі аспекти нашого життя, включаючи спорт.
Нині, як ніколи раніше, ми повинні діяти як команда, щоб перемогти пандемію, забезпечити справедливий і рівний розподіл вакцин, підтримати один одного і вийти з цієї кризи сильнішими.