07.06.2021

Голова райдержадміністрації здійснив робочу поїздку до Бородінської та Тарутинської селищних рад

Бородінська та Тарутинська селищні ради  – це новостворені громади, в яких розпочато процес створення та відновлення об’єктів інфраструктури та налагодження роботи об’єктів соціальної сфери.

05 червня голова райдержадміністрації Геннадій Бамбура спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Іваном Кюссе здійснили робочий візит до  Бородінської та Тарутинської громад.

Розпочався робочий візит з відвідування Виноградівського НВК у с. Виноградівка  Тарутинської громади, в якому на даний час не функціонує спортивний зал. У даному навчальному закладі планується створити опорну школу. Голова райдержадміністрації Геннадій Бамбура  спільно з головою Тарутинської селищної ради Савою Чернєвим ознайомилися з територією, на якій планується будівництво спортивного об’єкту. Як зазначив голова Тарутинської селищної ради на даний час виготовлення проектно-кошторисної документація знаходиться на стадії завершення.

У смт. Березино Тарутинської ОТГ голова та заступник голови райдержадміністрації оглянули незавершене  будівництво дитячого садка. Даний об’єкт має велике значення для мешканців селища, тому що діючий  дитячий садочок не в змозі забезпечити належні умови  функціонування дитячого закладу.

Будівництво вищезазначених об’єктів мають велике значення для мешканців громади, тому голова райдержадміністрації Геннадій Бамбура повідомив, що бере під особистий контроль будівництво даних об’єктів.

Також під час робочого візиту Геннадій Васильович зустрівся  з директором Державного навчального закладу «Тарутинський професійний аграрний ліцей»  Валерієм  Вічевим та ознайомився з матеріально-технічною базою закладу. Нажаль, на даний час  усі потужності закладу не задіяні у повному обсязі, тому що з кожним роком у  навчальному закладі навчаються все менше студентів.  Директор закладу сподівається, що з роками ситуація зміниться та потреба на дані спеціальності збільшиться.

         Крім того, очільники району та громади відвідали компресорну станцію «Тарутино»  в смт. Тарутино. На даний час робота станції зупинена. Голова громади Сава Чернєв спільно з інвесторами працюють над реалізацією проекту щодо переобладнання даного об’єкту під виробництво теплової енергії.  

         Також Геннадій Васильович ознайомився з ремонтом доріг Т-16-27 КПП «Серпневе» - Тарутине - Арциз – Сарата та Т-16-44 КПП «Лісне» - КПП «Малоярославець - Перший», на  яких повним ходом проводяться ремонтні роботи.

У  смт. Бородіно Бородінської ОТГ голова райдержадміністрації Геннадій Бамбура  спільно з головою селищної ради Іваном Кюссе оглянули територію, на  якій планується проведення будівництва  амбулаторії загальної практики сімейної медицини. На даний час вже завершено виготовлення проектно-кошторисної документації та проводиться підготовка для початку будівництва. Будівництво даного об’єкту проводиться в рамках програми розвитку і підтримки сільської медицини.

Крім того, очільники району та громади оглянули будівлю колишньої школи, яка буде реконструйована під дитячий садочок. На даний час селищною радою проводяться тендерні процедури після цього розпочнеться реконструкція об’єкту. Даний об’єкт включено до програми Президента України «Велике будівництво» та знаходиться на контролі райдержадміністрації.

Наостанок голова райдержадміністрації відвідав адміністративну будівлю Бородінської селищної ради, яка була відремонтована у цьому році та центр етнографічного, сільського, зеленого туризму та сімейного відпочинку  «Фрумушика-Нова».

Фрумушика-Нова - найбільша в Європі вівцеферма каракульської породи. Там  гості можуть продегустувати сухі червоні вина. Натуральне вино виготовляється за сімейним рецептом з місцевих сортів винограду, який збирається вручну. На території ферми існує ціле етнографічне поселення під відкритим небом: українського, молдавського, болгарського, гагаузького, російського і єврейського народів.