02.07.2019

Переваги виплати пенсій через банківські установи

Чинним законодавством пенсіонерам надано право вибору установи, яка безпосередньо здійснює дану виплату, адже в будь-якому разі за доставку пенсій отримувач не платить.

Виплата пенсій через банківські установи має ряд переваг як для пенсіонерів так і для пенсійної системи в цілому, а саме: зарахування коштів на пенсійні рахунки відбувається не пізніше наступного банківського дня після проведення фінансування. Тобто, виплата пенсій через банки значно скорочує термін обігу коштів на виплату пенсій і грошової допомоги, спрощує облік і контроль їх руху та зменшує витрати Фонду.

Обслуговування в банках з виплати пенсій має ряд переваг для пенсіонерів, а саме: пенсіонер, відкривши пенсійний рахунок, може одержати пенсію в будь-який зручний для нього час у відділенні банку або через банкомат; зняти з поточного пенсійного рахунку як усю зараховану суму, так і її частину, а на залишок коштів банк нараховуватиме відповідні відсотки (таким чином, у кожного пенсіонера з’являється можливість одержати невеликий додатковий дохід), надається можливість сплатити за комунальні послуги тощо.

Здійснення виплати пенсій через банківські платіжні картки не тільки відкриває для літньої людини нові можливості щодо комплексного обслуговування, але й економить її вільний час: тепер не потрібно стояти в черзі в касі банку для отримання пенсій та грошової допомоги, можна скористатись мережею банкоматів. У разі переїзду, від'їзду на лікування або відпочинок тепер не виникає необхідності брати з собою значну суму коштів готівкою. Картковий рахунок дасть можливість отримати гроші через мережу банкоматів або в будь-якому відділенні уповноваженого банку на території України. Установи банків не тільки забезпечують видачу належних одержувачу виплат у зручний саме для нього час, але й сприяють процесу накопичення пенсіонерами коштів, оскільки залежно від тривалості зберігання їх на поточному рахунку збільшується сума нарахованих відсотків.
           На даний час в Болградському районі  здійснює виплату пенсій  5 банківських відділень уповноважених банків, а саме:   ПАТ “Державний ощадний банк України”, АТ “Райффайзен Банк Аваль”, ПАТ КБ “Приватбанк”,  ПАТ КБ “Південний”,  АБ “Укргазбанк”.

З загальної чисельності пенсіонерів  міста Болград та Болградського району  50,2 %  пенсіонерів  одержують пенсії через банківські установи. Загалом  чисельність пенсіонерів, які віддають перевагу одержанню пенсій через поточні рахунки в установах банків,  щорічно збільшується.

            Шановні пенсіонери, виплата  пенсій через банківські установи є запорукою забезпечення своєчасної виплати пенсії в повному обсязі. А для того, щоб оформити виплату пенсій через банк необхідно лише подати до відділення обраного Вами банку такі  документи: паспорт, копію ідентифікаційного номера, пенсійне посвідчення, а для пенсій нового призначення - ще довідку з  управління Пенсійного фонду. 

 

Начальник відділу з питань виплати пенсій №6                                             І.Прутяну