20.09.2018

Наближається реорганізація  Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області. Чи будуть зміни на краще?

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2018 року за № 628 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України» передбачено реорганізацію територіальних органів Пенсійного Фонду України, в тому числі Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області до складу якого входять чотири структурні підрозділи – Ізмаїльський, Болградський, Кілійський та Ренійський. Ці перетворення зумовлені необхідністю змінити на краще ситуацію з обслуговуванням громадян.

На базі структурних підрозділів  Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області будуть створені Сервісні центри, де право на отримання пенсійних послуг обмежено не буде. Підрозділи Фонду будуть функціонувати за тими ж адресами, як сервісні центри. Створено портал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua). У своєму особистому кабінеті можна отримати   15 пенсійних послуг. Наприклад, застрахована особа може дізнатися про свій страховий стаж, а пенсіонер – побачити розмір пенсії та як її обчислено. 

З липня поточного року запроваджено новий сервіс щомісячного отримання СМС з інформацією про зарахування певного місяця роботи до страхового стажу та про сплату/несплату роботодавцем єдиного соцвнеску,  за допомогою QR-коду через веб-портал можна отримати форму ОК-5, довідку про розмір пенсії тощо. Щоб стати користувачем цього ресурсу, треба звернутися до найближчого відділення Пенсійного фонду і написати заяву. Без цієї процедури можна обійтися, якщо є електронний цифровий підпис (ЕЦП). 

При цьому подати заяву щодо призначення, поновлення пенсії чи про переведення її виплати за новим місцем проживання можна тільки за умови особистого звернення до сервісних центрів пенсійного фонду. Але в разі запровадження електронної трудової книжки та сервісів ідентифікації, і ці пенсійні питання можна буде вирішити дистанційно

 

Начальник управління - голова ліквідаційної комісії з припинення
Ірина Надоленко