06.11.2018

Розвиток сімейних форм виховання

На виконання розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 02 березня 2015 року № 105/А-2015 «Про розвиток сімейних форм виховання в Одеській області», розпорядження виконуючого обов’язки голови Болградської районної державної адміністрації від 03 квітня 2015 року № 116/А-2015 «Про розвиток сімейних форм виховання в Болградському районі у 2015 році» станом на 30.09.2018 року в Болградському районі функціонує 8 прийомних сімей, у яких виховуються 16 дітей позбавлених батьківського піклування і 1 особа з числа дітей, позбавлених батьківського піклування), та 1 дитячий будинок сімейного типу в якому виховуються 7 дітей (4 дітей-сиріт, 3 дітей, позбавлених батьківського піклування) і 1 особа з числа дітей, позбавлених батьківського піклування).

Серед населення району проводиться інформаційна робота з розвитку сімейних форм  виховання - усиновлення, опіки/піклування, створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, .

Щомісяця здійснюється виплата соціальної допомоги вихованцям прийомних сімей, дитячого будинку сімейного типу і грошового забезпечення прийомним батькам, батькам-вихователям.

Служба у справах дітей Болградської районної державної адміністрації веде електронний банк даних дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

На обліку в службі перебуває 81 дітей (дітей-сиріт – 26, і дітей, позбавлених батьківського піклування – 55);

З них:

-.. під опікою громадян знаходиться 39 дітей (дітей-сиріт - 15, дітей, позбавлених батьківського піклування – 24).

-..в прийомних сім’ях знаходиться 10 дітей (дітей-сиріт - 3, дітей, позбавлених батьківського піклування -7);

- в дитячих будинках сімейного типу виховуються 16 дітей (дітей-сиріт – 4, позбавлених батьківського піклування - 12);

- у будинку дитини – 4;

- у дитячих державних закладах – 4;

- в центрі соціально-психологічної реабілітації - 4;

- в притулку – 1;

- в сім’ї родичів/знайомих – 3.

Проводиться активна робота по влаштуванню дітей з державних закладів до сімейних форм виховання.

Сімейними формами виховання охоплено 84% дітей.

Продовжується спільна плодотворна робота з органами опіки та піклування Болградської міської та сільських рад району з питань розвитку сімейних форм виховання та захисту житлових і майнових прав дітей.

З метою інформування населення з питань нових форм сімейного виховання дітей в загальноосвітніх школах та на території сільських рад району проводилась інформаційно-просвітницька робота – бесіди та лекції, інформаційні часи.

До служби у справах дітей звернулося 12 осіб з питань охоплення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання.

Громадянам роз’яснювалися права та обов’язки опікунів, прийомних батьків і правові наслідки усиновлення.

В 2018 році в Болградському районі виявлено та надано статус 10 дітям (3 дітей-сиріт і 7 дітей, позбавлених батьківського піклування;

З них влаштовано:   під опіку – 5

в будинок дитини – 1;

в сім’ю родичів/знайомих – 4

На обліку кандидатів в усиновителі перебуває 1 сім’я.

Продовжується робота з підвищення ефективності розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, формування культури національного усиновлення.