30.10.2017

 Про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей та підлітків Болградського району влітку 2017 року

З метою якісної організації оздоровлення та відпочинку учнів шкіл району відділом освіти райдержадміністрації було проведено організаційно – методичну роботу( семінари)

- 24.05.2017 року - семінар для начальників та медичних сестер  таборів з денним перебуванням дітей, на якому  керівництво таборів ознайомлено з  вимоги з ТБ,   попереджені про відповідальність за збереження життя і здоров’я дітей під час роботи табору,

- 02.06.2017 року(на базі РЦДЮТ) – семінар для  працівників КУ ДОЗ табір «Мрія»

Також питання «Про організацію проведення оздоровчої кампанії 2017 року у закладах освіти Болградського району» було заслухано на колегії відділу освіти райдержадміністрації  17.05.2017 року.

Відповідно до наказу відділу освіти райдержадміністрації від 17.05.2017 №108  «Про  організацію та проведення літнього відпочинку учнів у 2017 року в закладах освіти Болградського району» з 01 по 17 червня 2017 року на базі шкіл району було організовано роботу 22 пришкільних таборів з денним перебуванням  дітей. У таборах з денним перебуванням була передбачена вартість харчування - 14 грн. Відпочинком охоплено 1737 учнів, з них

-                     за рахунок коштів районного бюджету

-                     862 учні 1-2 класів

-                     12 учнів з числа сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування

-                     89  учнів з малозабезпечених родин

            -  за рахунок коштів обласного бюджету(Болградська гімназія)-150 учнів

            -  за рахунок залучених коштів-624 учні

Василівською та Калчевською  сільськими радами виділено кошти на відпочинок учнів у пришкільних таборах.

Категорія дітей шкільного віку

Всього

КУ ДОТ

«Мрія»

з денним перебуванням

Чисельність дітей всього (тис.)

1910

173

1737

у тому числі

 

 

 

Діти – сироти, діти, ПБП

17

5

12

Діти – інваліди

9

7

2

Діти з малозабез/ багатодіт. сімей

174

55

119

 Чорнобильці

1

0

1

Диспансерний облік

90

29

61

Діти талановиті, обдаровані

102

52

50

Діти внутрішньо переміщених осіб

2

2

0

Діти учасників АТО

7

1

6

Діти не пільгових категорій

1508

22

1486

 

Всіма закладами, де було організовано відпочинкові табори, було надано на аналіз зразки води, отримано результати, створено шкільні комісії та проведено обстеження приміщень, де проходив відпочинок, із складанням відповідних актів. Управлінням Держпродспоживслужби в Болградському районі проведено обстеження таборів, складено Акти перевірки готовності до роботи таборів з денним перебуванням дітей.

У таборах було проведено різноманітні виховні та розважальні заходи: Дні здоров’я, Дні України, Дні талантів, Дні природи Дні безпеки,Дні захисту дітей, Дні іноземних мов.

Було організовано роботу гуртків,  проведення екскурсій до Обласного центру гагаузької культури, у  м. Ізмаїл, до шкільних музеїв, у Олександрівський монастир та походи на природу. Всього проведено 58 екскурсій(1737 учнів),13 походів(586 учнів).

Для дітей з таборів міста 01.06.2017 працівниками РЦДЮТ було організовано проведення міського свята до Дня захисту дітей.

Також у Болградському НВК, Кубейському НВК, Болградській гімназії організовано роботу мовних таборів(англійська мова) - 225 учнів.

З 07 по 27 червня  було організовано оздоровлення 173 дітей у КУ ДОЗ табір «Мрія». 151 путівка придбана за рахунок коштів районного бюджету. Оздоровлено дітей з числа пільгових категорій: сироти, позбавлені батьківського піклування, багатодітні, малозабезпечені, інваліди, талановиті, діти учасників АТО, діти з числа внутрішньо переміщених осіб, діти на диспансерному обліку. 22 путівки придбано за рахунок залучених коштів: 20- сільськими радами( Каракурська, Калчевська, Баннівська сільські ради), 2- батьками.

Протягом 21 дня проведена робота із дітьми з метою забезпечення ефективного оздоровлення, створення сприятливих умови для зміцнення здоров'я, морально-етичного виховання та організації дозвілля учнів під час оздоровчого сезону.

Під час оздоровчої зміни у таборі здійснювалась робота 6 різнопрофільних гуртків та 1 спортивна секція: «Бісероплетіння», «Сучасний танець, „Народний танець”, «Юний турист». „Спорт на відпочинку”, „Здоровим будь!”.

В оздоровчому табір, було створено необхідні умови для перебування дітей: працювали спортивні майданчики, оформлено спальні кімнати та кімната відпочинку з плазмовим телевізором, організовано купання дітей у басейні, забезпечено умови для дотримання дітьми правил особистої гігієни, забезпечено чотирьохразове харчування. Постійно контролювався санітарний стан корпусів та стан харчування дітей та персоналу, дотримання технологій приготування страв, умови та терміни зберігання продуктів.

Під час оздоровлення діти перебували під наглядом закріпленого дитячого лікаря та медичної сестри. В кожному загоні табору щоденно проводились інструктажі з техніки безпеки та бесіди зі здорового способу життя «Хвилинка здоров’я».

Протягом зміни відпочиваючі діти брали участь у анкетуваннях, екскурсіях, шоу-програмах, грі-змаганнях, розважальних програмах, святах, інтелектуальних іграх, олімпіаді, веселих стартах, бесідах, конкурсах, фестивалях творчості, операціях чистоти та турботи, дискотеках та інших заходах. Також діти брали участь в учнівському самоврядуванні: проводили засідання учнівської конференції та активу, ділову гру «Вибори», організовували цікаве життя табору за попитом дітей та прийняли участь у дні самоврядування

Всього оздоровленням і відпочинком охоплено 1909 учнів району (31%)

 

 

 

Начальник відділу освіти                                                А.С.Оріховська

 

 

Сафта І.В.4-31-13