30.10.2017

Інформація про стан готовності об’єктів житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціальної сфери  району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років

Робота з підготовки об'єктів житлово-комунального господарства, соціальної сфери та доріг району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років здійснюється відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 13.05.2017 року №157/А-2017 «Про підготовку об'єктів житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціальної сфери Болградського району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років».

 Зазначеним розпорядженням затверджено заходи з підготовки та утворено районний оперативний штаб для підготовки об'єктів житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період.

У районі 68 об'єктів соціальної сфери (28 закладів освіти, 21 лікувальний заклад,
19 дошкільних установ
), 45 об'єктів опалюються газом, 23- твердим паливом. 

Для об'єктів соціальної сфери, які опалюються твердим паливом, необхідно 1380 т вугілля,
у наявності – 1094 т, що складає 79%. 

На об'єктах соціальної сфери в опалювальний період 2017-2018 років планується здійснити економію газу за рахунок заміни газових котлів на твердопаливні, а також обмеження використання газових котлів - шляхом налагодження та пуску в роботу існуючих твердопаливних котлів і грубок. 

Заклади освіти опалюються 49 котельнями, з яких 37 - на природному газі. У школах сіл Олександрівка, Баннівка, Василівка, Виноградне, Голиця, Дмитрівка, Оріхівка опалення на твердому паливі. Потреба у вугіллі – 1143т, у наявності – 993т, що складає 87%.  За результатами тендерних торгів 31.07.2017 р укладено договір з ТОВ «Українська Вугільна Компанія» на поставку 760 т вугілля (410т  ДГ(13-100)  та 350т  АО (25-50)).  

 У рамках підготовки до зимового періоду:

- придбано твердопаливний котел для Оріхівській ЗОШ, якій в даний час монтується;

- відремонтовані твердопаливні котли у Василівській, Оріхівській ЗОШ;

- продовжується ремонт 2 котлів у Баннівській ЗОШ;

- замінено насоси систем опалення в Оксамитненській ЗОШ, відремонтовано в  Городненській, Каракуртській ЗОШ та Болградській ЗОШ №2. 

- замінено теплотрасу в Болградській ЗОШ №2 (24 м).

У всіх школах району проведено поточний ремонт класів, закінчено фарбування та побілку інших приміщень шкіл. Проведено перевірку та ремонт сигналізаторів загазованості, перевірка та прочищення димових та вентиляційних каналів. Підготовлено котельне обладнання.

Дитячі дошкільні навчальні заклади опалюються 18 котельнями, з яких 12 працюють на природному газі. Потреба у вугіллі складає - 60т, у наявності – 15т. Через відсутність вугілля антрацитової групи та його надмірну ціну вугілля буде завезено до початку опалювального сезону. Проведено наступні підготовчі заходи:

-       опалення дитячого садка с. Баннівка переведено на альтернативний вид палива (пеллети із соломи). Закуплено 10т пеллет;

-       замінено 2 газових котли в дитячому садку с. Виноградівка;

- закінчено поточний  ремонт  систем опалення, встановлено насоси в дитячих садках №7,8 м. Болграда; проведено реконструкцію покрівлі  в дитячому садку №11.

  У дитячому садку с. Кубей заплановано заміну газового котла на твердопаливний і встановлення сонячного колектора для нагріву води в харчоблоці на суму 400 тис. грн. (за проектом Австрійської  агенції розвитку та програми  ООН). На теперішній час готується проектно-кошторисна документація.

 У всіх дитячих садках району закінчено косметичні ремонти в групах, коридорах, харчоблоках. У селах, де дитячі садки опалюються природним газом, проводиться профілактика газового та опалювального устаткування, готується дозвільна документація на пуск природного газу.

Заклади охорони здоров'я опалюються 23 котельнями, з яких 8 працюють на природному газі. Потреба у вугіллі складає 142 т, в наявності - 54 т (38%).

КЗ «Болградський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (далі -ЦПМСД) складається з 20 лікувальних установ, (6 - опалюються природним газом, 8 - твердим паливом (в с. Олександрівка - пічне опалення) і 6 об’єктів можуть опалюватися як природним газом, так і твердим паливом).

Потреба вугілля - 124,0 т, у наявності – 36,0 т, що становить 29%.

З метою зменшення та заміщення споживання природного газу за рахунок місцевого бюджету встановлено твердопаливний котел в амбулаторії ЗПСМ с. Калчева; 

у ФАПі с. Владичень  встановлено 6 сучасних енергозберігаючих вікон і вхідні двері.

В амбулаторії ЗПСМ  с. Виноградівка придбано твердопаливний котел, але буде введено в експлуатацію в наступному опалювальному сезоні.

КУ «Болградська центральна районна лікарня» (далі - БЦРЛ)

   Об’єкти БЦРЛ опалюються чотирма котельними, з яких 2 працюють на природному газі. Запас вугілля для опалення патолого-анатомічного відділення та тубдиспансеру створений у повному обсязі (18,0 т). Проведено:

-        поточний ремонт та обслуговування обладнання 4 котелень (топкових) і теплових мереж (120 м);

-       обслуговування та ремонт обладнання котельні головного корпусу, відремонтовано теплову мережу інфекційного відділення, розпочато реконструкцію системи опалення головного корпусу.

 На всіх об'єктах охорони здоровя проведено профілактику систем опалення, опалювального обладнання, готується дозвільна документація на пуск природного газу (повірка газосигналізаторів, лічильників, акти на димові та вентиляційні канали тощо).

 У стаціонарному відділенні для постійного перебування громадян похилого віку територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) районної державної адміністрації у с. Криничне замінено твердопаливний котел на більш економічний, якій буде працювати на альтернативному виді палива (торф’яні брикети). Потреба – 35т, у наявності – 32т (98%).

            Заклади культури. У районі функціонує 21 клубний заклад, 25 бібліотек, дитяча музична школа, філія Одеського історико-етнографічного музею. Повністю опалюється Болградський районний будинок культури, Виноградівський будинок культури, філія Одеського музею та Болградська дитяча музична школа. Частково опалюються: Дмитрівський, Каракуртський та Баннівський будинки культури (твердим паливом). В інших 16 закладах культури опалення відсутнє.

З 25 бібліотек опалюються - 4 (2 районні, та в селах Дмитрівка, Голиця).

У рамках підготовки до осінньо-зимового періоду  проведено наступні заходи:

- у Баннівському будинку культури –  встановлено твердопаливний (пеллетний) котел;

- у Виноградівському будинку культури – замінено дах;

- у Калчівський будинку культури – замінено вікна у глядацькій залі;

- у Криничненському будинку культури – відремонтовано напівпідвальне приміщення, класи для спортивних гуртків;  

- у Оксамитненському сільському клубі – відремонтовано дах, замінено вікна та двері;

- у Новотроянівському будинку культури – замінено вікна та двері, відремонтовано дах та фасад.   - у Болградському міському будинку культури – проводяться ремонтні роботи (заміна вікон і дверей, ремонт фасаду). 

Заклади культури готові до опалювального сезону на 100%.

 

Житловий фонд.  У районі відсутнє централізоване опалення. Всі багатоквартирні будинки переведені на індивідуальне опалення. Послуги з обслуговування та утримання багатоквартирних будинків надає КП «Горводоканал». На балансі підприємства 57 багатоквартирних будинків. За інформацією підприємства, розроблено план заходів з підготовки до зими, якій затверджено на засіданні виконавчого комітету міської ради 16.06.2017року.  

 Проведено:

- перевірку, прочищення та утеплення вентиляційних і димових каналів у житлових будинках;

- утеплення підвальних приміщень, скління  вікон, утеплення дверей у під’їздах, ремонт покрівлі, тощо;

- ремонт електричних щитових, внутріньобудинкових водопровідних і каналізаційних мереж;

В управлінні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) перебуває 17 будинків.

Активізована робота з отримання паспортів готовності багатоквартирних будинків до початку опалювального сезону.

Водопровідно-каналізаційне господарство.  У м. Болграді послуги з водопостачання та водовідведення надає КП «Горводоканал». Підприємством розроблено план заходів щодо підготовки до зимового періоду, який  затверджено рішенням виконавчого комітету міської ради 16.06.2017 № 137, який включає:

-          очищення аванкамери, резервуарів чистої води;

-          ремонт і очищення колодязів;

-          ремонт і заміна водопровідних і каналізаційних труб на окремих ділянках мереж;

За рахунок коштів обласного бюджету розвитку заплановано реконструкцію діючого міського трубопроводу питної води по вул. Суворова (1100,0 тис. грн).

Дорожньо-мостове господарство. Експлуатаційне утримання доріг загального користування в Болградському районі здійснює Служба автомобільних доріг в Одеській області. Роботи з утримання автомобільних доріг загального користування на території району, згідно з договорами, виконує ТОВ «Евродор». До керівника підприємства  направлено листа про необхідність надання інформації про організаційно-технічні заходи з підготовки та утримання доріг загального користування на території району протягом зимового періоду 2017-2018 років.  У відповідь отримано листа директора ТОВ «Евродор» Авєтісяна Г.А. (від 18.05.2017 №187) про неможливість надання запитуваної інформації та рекомендацією звернутися безпосередньо до Служби автомобільних доріг в Одеській області. До Служби автомобільних доріг в Одеській області направлено лист (від 18.05.2017 №01/01-04/854) про необхідність надання зазначеної інформації, але ніякої відповіді не отримано, незважаючи на неодноразові телефонні дзвінки.  

Підготовка дорожньої служби м. Болграда. Необхідну кількість  посипного матеріалу (150 т піску та 10 т солі) буде придбано до початку опалювального сезону.  Заплановано створити десятиденний запас паливно-мастильних матеріалів (дизпалива –
500 л, бензину – 500 л). 

На капітальний ремонт вулиць і доріг комунальної власності заплановано
1371,5,0 тис.грн, у тому числі з міського бюджету – 500,0 тис.грн., із сільських бюджетів – 871,5 тис.грн.

З обласного бюджету розвитку заплановано капітальний ремонт комунальних доріг у с. Табаки на суму 1000,0 тис.грн, с. Василівка - на суму 3000,0 тис.грн, с. Криничне –
562,6 тис.грн, капітальний ремонт мостів  у с. Городнє – 392,1 тис.грн.

 

 

В. о. начальника відділу містобудування, архітектури ,

розвитку інфраструктури та житлово-комунального

господарства райдержадміністрації                                                                          С.А. Рунтов