06.11.2018

Інформація про стан готовності об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної    сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років

Робота з підготовки об'єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери   району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років здійснюється згідно з розпорядженням голови районної державної адміністрації «Про підготовку об'єктів житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціально-культурної сфери Болградського району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років» від  16.05.2018 № 175/А-2018.

 Зазначеним розпорядженням затверджено Заходи щодо підготовки об'єктів житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціально-культурної сфери району до роботи в зимових умовах 2018-2019  та утворено районний оперативний штаб.

У районі 66 об'єктів соціальної сфери (26 закладів освіти, 21 лікувальний заклад, 19 дошкільних установ), з яких: 43 об'єктів опалюються газом, 23- твердим паливом. Всього 90 котелень, з яких 56 працюють на природному газі. Станом на 22.10.2018 готовність котелень складає 100%.

Для об'єктів соціальної сфери, які опалюються твердим паливом необхідно 1220,0 т палива, в т. ч. 75,0 т альтернативного палива (пелети, брикети), у наявності – 1116,6 т,    (91,5%).  

 

  Забезпеченість об’єктів соціальної сфери твердим паливом на 30.10.2018

 

Об'єкти

соціальної сфери

  Тверде паливо, у т. ч.

альтернативне паливо, т

 

Примітка

план

факт

%

Заклади освіти                            

 (44 котельні, з яких 36 газових)

935

893

95

триває поставка вугілля

КУ «Болградська ЦРЛ»

(3 котельні, з яких 2 газових)

14

5,2

37

 

КНП «Болградський РЦПМСД»

(20 котелень, з яких 6 газових,               6 працюють на тв паливі та газі)

124

116

93

в наявності  21скл/м дров

Дитячі дошкільні заклади міськсільрад

 (18 котелень, з яких 12 газових)

102 у т.ч. 20т солом’яні пелети   

57,4 у т.ч.15т солом’яні пелети   

56

солом’яні пелети   для опалення дитячого садка  с. Банівка

Стаціонарне відділення для постійного проживання (с. Криничне)

45

45

100

торф’яні брикети

Заклади культури

(4 котельні газові, інши – частково)

10 (солом’яні пелети)   

10 (солом’яні пелети)   

100

солом’яні пелети  для опалення будинку культури с. Банівка  

Усього тверде паливо,

у т. ч. альтернативне

1220

75

1116,6

70

91,5

93

 

 

Заклади освіти опалюються 44 котельнями, з яких 36 - на природному газі.    

За результатами тендерних торгів укладено договір з ТОВ «ТОП «Енерготрейд»
від 27.08.2018 № 185 на постачання 637 т вугілля.

 У рамках підготовки до зимового періоду проведено:

- заміну твердопаливного котла у Виноградненській ЗОШ та газового котла в Болградському НВК;

- ремонт котлів в Оріхівській  та Банівській ЗОШ;

Проведено капітальний ремонт системи опалення у Болградському НВК, та тепломережі  у Болградській ЗОШ №2.

У всіх школах району проведено поточний ремонт класів, закінчено фарбування та побілку інших приміщень шкіл. Проведено перевірку та ремонт сигналізаторів загазованості, перевірка та прочищення димових та вентиляційних каналів. Підготовлено котельне обладнання. Підготовлена дозвільна  документація на пуск газу.

 

Дитячі дошкільні заклади опалюються 18 котельнями, з яких 12 працюють на природному газі.  

З метою скорочення споживання природного газу, по проекту Австрійської  агенції розвитку та програми  ООН, змонтовано твердопаливний котел для опалення дитячого садка с. Кубей. Ведуться роботи щодо встановлення сонячного колектора для нагріву води в харчоблоку.

Завершено капітальний ремонт системи опалення в дитячому садку №7 м. Болград (заміна мереж, радіаторів).

 Додатково змонтовано електричну систему опалення у дитячому садку
с. Виноградне.

У всіх дитячих садках району закінчено косметичні ремонти в приміщеннях, коридорах, харчоблоках. У селах, де дитячі садки опалюються природним газом, проведена профілактика газового та опалювального устаткування, підготовлена дозвільна документація на пуск природного газу. (д/с с. Виноградівка опалюється).

 

Заклади охорони здоров'я опалюються 23 котельнями, з яких 11 працюють на природному газі.  

КНП «Болградський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (далі-ЦПМСД) складається з 20 лікувальних установ, (6 - опалюються природним газом, 8 - твердим паливом (в с. Олександрівка пічне опалення) і 6 об’єктів можуть опалюватися як природним газом так і твердим паливом).

Проведено поточний ремонт систем опалення котелень, перевірку димових та вентиляційних каналів та інше.

З метою заміщення споживання природного газу придбано та встановлено твердопаливний котел в амбулаторії с. Виноградівка за рахунок спонсорських коштів.

КУ «Болградська центральна районна лікарня» (далі-БЦРЛ) опалюється 3 котельнями, з яких 2 – газові.

 Проведено поточний ремонт та обслуговування обладнання 3 котелень (топкових) та теплових мереж, утеплення труб системи опалення у підвалі головного корпусу.  Проведено комплекс заходів з планового обслуговування та повірки газового обладнання. без виконання яких не можливо розпочати опалювальний сезон.

Закінчено капітальний ремонт приймального відділення.

У зв’язку з переведенням пологового відділення у центральний корпус Болградської ЦРЛ, не буде експлуатуватися газова котельня цього відділення.

 

            Заклади культури. В районі функціонує 21 клубний заклад, 23 бібліотек, дитяча музична школа, філія Одеського історико-етнографічного музею. Повністю опалюється Болградський районний будинок культури, Виноградівський будинок культури, Оксамитненський сільський клуб, а також філія Одеського музею та Болградська дитяча музична школа. Будинки культури в селах: Олександрівка, Криничне, Нові Трояни, Оріхівка, Голиця, Дмитрівка, Городнє, Калчева,  Василівка, Каракурт, сільські клуби в селах Табаки, Коса не опалюються. В інших населених пунктах району будуть частково опалюватися електричними приладами (кімнати для гурткової роботи).

З 23 бібліотек опалюються газом-5 (2 районні, Оксамитне, Нові Трояни, Кубей), решта -електроконвекторами.

 

Житловий фонд.  У Болградському районі відсутнє централізоване опалення. Всі багатоквартирні будинки переведені на індивідуальне опалення. В управлінні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) знаходиться 18 будинків.

Послуги з обслуговування та утримання решти багатоквартирних будинків надає КП «Горводоканал». На балансі підприємства 56 житлових будинків. За інформацією підприємства розроблено план заходів з підготовки до зими, згідно якого проведено:

- перевірку вентиляційних та димових каналів у житлових будинках, прочистка та утеплення;

- утеплення підвальних приміщень, скління  вікон, утеплення дверей у під’їздах, тощо.

 

Водопровідно-каналізаційне господарство.  У м. Болграді послуги з водопостачання та водовідведення надає КП «Горводоканал». Підприємством розроблено план заходів щодо підготовки до зимового періоду,  згідно якого проведено:

-          підготовку 3 водопровідних та 3 каналізаційних насосних станцій (очистка аванкамери, резервуарів чистої води);

-          підготовку водопровідних очисних споруд;

-          ремонт і заміна водопровідних (5 км) та каналізаційних (0,3км)  труб на окремих ділянках мережі;

-          профілактичний ремонт електричних щитових, тощо; 

 

Стан підготовки та утримання доріг місцевого та державного значення  

Відповідно до листа начальника Служби автомобільних доріг в Одеській області від 21.05.2018 №01-1491/12 експлуатаційне утримання доріг загального користування державного значення (Т) в Болградському районі, згідно договорів, виконує ТОВ «Евродор».

 

 

Територіальні автомобільні дороги, км

188,6

Т-16-06 

КПП «Виноградівка» - Болград - /М-15/ (на Ізмаїл)

48,8

Т-16-08

Болград - Кубей - Арциз

80,1

Т-16-31

КПП «Табаки» - Болград - /М15/ (на Одесу)

36,7

Т-16-32

КПП «Нові Трояни» - Кубей   

23,0

 

До керівника  підприємства неодноразово направлялися листи щодо надання інформації про організаційно-технічні заходи з підготовки та утримання доріг загального користування державного значення на території району протягом зимового періоду 2018-2019 років. Але досі ніякої відповіді не отримано.  

Протяжність доріг загального користування місцевого значення (О-обласні,
С-
районні) складає 252,5 км
. Відповідно до Закону України від 17 листопада 2016 року №1764-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування» та згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 року №759-р «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення» з 01.01.2018 року зазначені дороги перебувають у сфері управління Одеської обласної державної адміністрації (управління транспортно-комунікаційної інфраструктури ОДА).

Зазначене управління повинно проводити тендерні процедури визначення підрядних дорожніх організацій із експлуатаційного утримання доріг загального користування місцевого значення у тому числі з зимового утримання та укладати договори про виконання робіт.  

Також розпорядженням голови Одеської ОДА від 12.03.2018 №200/А-2018 утворено Державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг»,  

Для забезпечення безперебійного руху автомобільного транспорту на дорогах загального користування місцевого значення  у зимовий період, враховуючи досвід минулого року, райдержадміністрацією визначено перелік власників снігозбиральної техніки, яка може бути задіяна протягом зимового періоду для розчищення снігових наметів, та направлено до обласної державної адміністрації, та Служби автомобільних доріг в Одеській області для укладання договорів на виконання робіт з обслуговування зазначених доріг. 

Наразі створено Державне підприємство  

Стосовно підготовки дорожньої служби м. Болград. За інформацією Директора КП «Горводоканал» заготовлено необхідну кількість  посипного матеріалу - 300 т піску. 10 т солі буде придбано в листопаді. Готові 4 одиниці спецтехніки. Також заплановано створення десятиденного запасу паливно-мастильних матеріалів (дизпаливо – 500 л, бензин – 500 л). 

Згідно з розпорядженням голови районної державної адміністрації від 18.10.2018 №365/А-2018 «Питання опалювального сезону 2018-2019 років у населених пунктах Болградського району» опалювальний сезон розпочнеться з урахуванням кліматичних умов (протягом  трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря не перевищує 8 град.С), згідно з будівельними нормами та правилами, а також правилами технічної експлуатації, нормами санітарного законодавства та іншими нормативно-правовими актами, у першу чергу на об’єктах, для теплопостачання яких не використовується природний газ, а також у закладах охорони здоров’я, загальної середньої та дошкільної освіти та інших закладах соціальної сфери району.    

Персональну відповідальність за своєчасний початок, стале проходження опалювального сезону 2018-2019 років на об’єктах життєзабезпечення населення та соціальної сфери, а також забезпечення стовідсоткових розрахунків за спожиті енергоносії покладено на керівників відповідних установ.

Станом на 01.11.2018  з 66 об’єктів соціальної сфери опалюються - 16 ДДЗ (чотири дитячі садка м. Болград та селах: Баннівка, Виноградівка, Виноградне, Василівка, Городне, Дмитрівка, Оріхівка, Олександрівка, Нові Трояни, Каракурт, Криничне, Кубей) та стаціонарне відділення для постійного проживання у с. Криничне. На інших об’єктах дотримуються санітарні норми температурного режиму.

Відділом проводиться моніторинг середньодобової температури зовнішнього повітря. Якщо протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря не буде перевищувати 8°С, то відповідно до «Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду», затверджених спільним наказом Міністерства палива та енергетики України та Міністерства з питань житлово-комунального господарства України
від 10.12.2008 № 620/378 розпочнеться включення систем опалення на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності.    

 

 

 

В. о. начальника відділу містобудування, архітектури ,

розвитку інфраструктури та житлово-комунального

господарства райдержадміністрації                                                                            С.А. Рунтов