03.03.2015

Інформація на засідання колегії Болградської районної державної адміністрації про стан виконавської дисципліни та хід виконання актів і доручень Президента України структурними підрозділами районної державної адміністрації, територіальними підрозділами ц

Інформація

на засідання колегії Болградської районної державної адміністрації

про стан виконавської дисципліни та хід  виконання актів і доручень Президента України структурними підрозділами районної державної адміністрації, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади та міськсільвиконкомами Болградського району в ІV кварталі 2014 року

 

На виконання доручення голови Одеської обласної державної адміністрації
від 18 травня 2011 року №Д/01- 27 щодо посилення контролю за виконанням актів Президента України відділ діловодства та контролю апарату Болградської районної державної адміністрації (далі - райдержадміністрація) приділяє постійну увагу питанням виконавської дисципліни в апараті, структурних підрозділах, вживає заходів щодо поліпшення роботи з документами та стану виконавської дисципліни.

Протягом ІV кварталу 2014 року відділом діловодства та контролю апарату райдержадміністрації зареєстровано 596 вхідних документів, крім того: запитів на публічну інформацію – 8, письмових звернень громадян – 185: заяв про отримання матеріальної допомоги - 51, з питань аграрної політики – 90, із загальних питань – 44. Зареєстровано та відправлено 716 вихідних листів, запитів і відповідей на запити та звернення громадян - 154. Із вхідних документів контрольних – 143 (158), у зазначені терміни виконано 121 документ, за 22-ма термін виконання ще не настав. До аналізу не ввійшли документи, які потребували термінового інформування (протягом 1-2 днів).

 

Видано всього 132 розпорядження в.о. голови райдержадміністрації з основної діяльності. На виконання указів Президента України видано 5 розпоряджень, постанов Кабінету Міністрів України – 5, розпоряджень і доручень голови Одеської облдержадміністрації – 5, з питань усиновлення – 16, з питання надання матеріальної допомоги – 4; з власної ініціативи – 70 розпоряджень, із земельних питань – 26.

 

У ІV кварталі звернень громадян, які переслані через «Урядову гарячу лінію», надійшло  52. З вищих органів виконавчої влади надійшло 10 звернень. На всі звернення відповіді дано вчасно.

Двадцятого жовтня 2014 року на апаратній нараді при голові райдержадміністрації розглянуто аналіз розгляду звернень громадян Болградського району на «Урядову гарячу лінію» за 9 місяців 2014 року. 

Протягом ІV кварталу 2014 року до райдержадміністрації надійшло 7 указів Президента України, пересланих через Одеську облдержадміністрацію.

Законів, постанов Верховної Ради України у звітному кварталі надійшло 2.

Постанов, розпоряджень Кабінету Міністрів України надійшло 3.

Також надійшло 8 розпоряджень голови Одеської обласної державної адміністрації.

У ІV кварталі надійшло 1 контрольне доручення голови Одеської обласної державної адміністрації, яке вчасно виконано.

На контролі в ІV кварталі 2014 року перебувало: указів Президента України – 6, Постанов, розпоряджень Кабінету Міністрів України – 5, розпоряджень голови Одеської обласної державної адміністрації – 18, контрольних доручень голови Одеської обласної державної адміністрації – 6, протоколів апаратних нарад при голові Одеської обласної державної адміністрації – 2. Із вищевказаних 37 документів виконано 10, решта – довготермінові.

З метою вдосконалення системи контролю, підвищення рівня персональної відповідальності керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та міськсільголів району за своєчасним і безумовним виконанням законів України, указів, розпоряджень і доручень Президента України, актів Кабінету Міністрів України запроваджено систематичне заслуховування на апаратних нарадах при голові райдержадміністрації інформацій про хід виконання окремих актів, які перебувають на контролі.

Щокварталу відділам, управлінням районної державної адміністрації, територіальним підрозділам міністерств і відомств, виконкомам Болградської міської та сільських рад району надсилається перелік контрольних документів, які підлягають виконанню.

На апаратних нарадах при голові райдержадміністрації щопонеділка надається інформація про стан виконання контрольних документів і відпрацювання звернень громадян, а також попереджувальна інформація про контрольні документи органів влади вищого рівня та звернення громадян, термін розгляду та відпрацювання яких збігає до кінця поточного тижня.

Аналіз виконання контрольних документів, проведений працівниками сектору контролю, показав, що більшість контрольних документів відпрацьовано на належному рівні, інформації підготовлені якісно та своєчасно надіслані на відповідні адреси. Поодинокі випадки допущення недоліків у роботі з контрольними документами свідчать про поліпшення стану даної роботи.

Також у звітному періоді не було жодного факту відпрацювання документів з порушенням встановленого терміну, що свідчить про підвищення рівня виконавської дисципліни державних службовців.

 

Протягом ІV кварталу 2014 року проведено 2 чергові засідання колегії Болградської районної державної адміністрації. Розглянуто всього 10 питань: 8 запланованих і 2 – додаткових:

- «Про проект районної цільової Програми «Здоров’я» на 2015-2018 роки»;

- «Про реформування туберкульозно-легеневого відділення Болградської центральної районної лікарні».

        Не розглянуто питання:

- «Про підсумки проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу у жовтні-листопаді 2014 року та заходи щодо його забезпечення» - через те, що призов не проведено; 

- «Про виконання районної програми підтримки сім’ї на 2011-2014 роки».

 

За результатами розгляду питань на засіданні колегії Болградської районної державної адміністрації видано 10 проектів розпоряджень голови Болградської районної державної адміністрації, 3 з яких перебували на контролі. Усі контрольні розпорядження, видані за результатами розгляду на колегії, виконано.

 

Протягом ІV кварталу 2014 року проведено всього 13 апаратних нарад, на яких розглянуто 47 основних питань, 14 – в порядку інформування та 3 питання – в порядку контролю (представник Болградської міської ради тричі інформував про вжиті заходи щодо припинення стихійної торгівлі продуктами харчування за межами ринку; доручення дано на апаратній нараді 29 вересня 2014 року).

Тематика питань для розгляду на апаратних нарадах передбачена планом роботи Болградської районної державної адміністрації. Особлива увага приділялася питанням про фінансовий стан в районі; про стан розрахунків за спожиті енергоносії та стан розрахунків по міжбюджетних трансфертах у Болградському районі; про підсумки роботи ДПІ у Болградському районі та управління Пенсійного фонду України у Болградському районі; про заходи щодо легалізації та своєчасності виплати заробітної плати; про стан виконання плану роботи Болградської районної державної адміністрації; про стан надання в Болградському районі адміністративних послуг органів виконавчої влади через центр надання адміністративних послугпро проведення в Болградському районі заходів, присвячених 70-й річниці визволення України від фашистських  загарбників; про проведення заходів і тематичного концерту, присвячених 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка та ін.

Питання про стан виконавської дисципліни та розгляду звернень громадян в апараті та структурних підрозділах Болградської розглядалися на кожній апаратній нараді.

На виконання Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 07.02.2008 р. №109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, протягом звітного періоду заслухано звітування секретаря Болградської міської ради та Криничненського, Голицького, Дмитрівського, Калчівського та Оксамитненського сільських голів про стан роботи зі зверненнями громадян у виконкомах відповідних міськсільрад району.                                                                                                    

Протягом звітного періоду на апаратних нарадах дано 15 доручень голови райдержадміністрації. Усього в ІV кварталі 2014 року на контролі перебувало 45 доручень, даних на апаратних, 34 з яких – довготермінові.

 

 

 

І. Указ Президента України від 25.09.2008 року № 857/2008 «Про забезпечення дальшого розвитку вищої освіти в Україні» не стосується Болградського району, тому що в мережі навчальних закладів даного району немає вищих навчальних закладів.

 

ІІ. На виконання Указу Президента України від 29.05.2009 року № 378/2009 «Про деякі заходи щодо поліпшення фінансового стану аграрного сектору економіки та розвитку тваринництва»,  протягом 2014 року на території Болградського району проведено низку заходів. Відповідно до інвентаризації тваринницьких приміщень, проведеної на території Болградського району, не виявлено недобудованих зерносховищ і заготівельних пунктів.

У Болградському районі здійснено заходи щодо поліпшення стану природних пасовищ і сіножатей:

- проведено інвентаризацію усіх пасовищ і сіножатей; у Болградському районі налічується  12743,3 га пасовищ і 632,3 га сіножаті;

- на територіях всіх сільських рад збільшено площу пасовищ навколо природно висохлих водойм;

- проведено докорінне поліпшення пасовищ на територіях: Владиченської сільської ради - на площі 52 га, Василівської сільської ради - на площі 13 га;

- проведено частково поверхневе поліпшення пасовищ: видалення дерев, чагарників, пнів, купин, каменів, поліпшення складу травостою шляхом знищення бур'янів, омолоджування травостою;

- на території Виноградівської сільської ради обладнано водне джерело площею 0,03 га з об’ємом води близько 250 м3 навколо громадського пасовища, площею 320 га.

Реконструкція та будівництво тваринницьких ферм, комплексів і підприємств з виробництва комбікормів за рахунок коштів державного бюджету не здійснювалася.

29 грудня 2014 року на апаратній нараді при голові райдержадміністрації розглянуто питання про заходи щодо розвитку тваринництва в Болградському районі.

 

ІІІ. На виконання Указу Президента України від 19.05.2011 року №588/2011 „Про заходи щодо розв'язання актуальних проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями”, в Болградському районі проведено значну роботу.

В управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації (далі - управління) та управлінні Пенсійного Фонду України у Болградському районі (далі - ПФУ) на обліку перебувають 5334 особи з обмеженими фізичними можливостями. Управлінням протягом 2014 року з Департаменту соціального захисту населення отримано 6 санаторно-курортних путівок для проходження лікування інвалідів війни, учасників війни та учасників бойових дій, 5 путівок для проходження лікування інвалідів від загального захворювання та інвалідів з дитинства та 1 путівка для інвалідів-спинальників.

Також упродовж 2014 року прийнято 17 заяв від інвалідів від загального захворювання та з дитинства для забезпечення санаторно-курортними путівками.

Управлінням виплачена грошова компенсація: інвалідам війни (далі -ІВ) 1 гр.- 5 особам на суму 1800 грн; ІВ 2 гр.-1 чол.-360 грн; ІВ 3 гр.- 1чол.-270 грн; ІВ 3 гр.-1 чол.-270 грн; інвалідам загального захворювання 2 гр.- 2 чол.- 270 грн; інвалідам загального захворювання 3гр.- 2 чол  - 180 грн; інвалідам з дитинства 1 гр. - 270 грн; членам сім’ї загиблих (померлих)- 2 чол. - 360 грн.

Протягом 2014 року видано: 1) 57 посвідчень інваліда війни (далі – ІВ): ІВ 1 групи –
1 посвідчення; ІВ 2 групи – 21 посвідчення, ІВ 3 групи – 35 посвідчень; 36 талонів на проїзд: ІВ 1 групи–1 талон, ІВ 2 групи – 13 талонів, ІВ 3 групи –13 талонів, талони на проїзд членам сімей померлих (загиблих) – 6 талонів, талони на проїзд учасникам війни – 3 талони; 2)151 довідку інвалідам від загального захворювання, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають право на 50-відсоткове зниження плати за проїзд залізничним транспортом в автобусах міжміського сполучення та пасажирських суднах каботажного плавання на період з 01 жовтня по 15 травня.

Протягом 2014 року особи з обмеженими фізичними можливостями отримали такі засоби реабілітації:

1) ортопедичне взуття – 101 шт.; 2) систему ортезів на нижні кінцівки – 30 шт.; 3) систему ортезів на верхні кінцівки – 16 шт.; 4) систему ортезів на хребет – 4 шт.; 5) протези молочної залози – 18 шт.; 6) систему протезів на нижні кінцівки – 7 шт.; 7) допоміжні засоби для особистої гігієни – 5 шт.; 8) допоміжні засоби для особистого догляду та захисту – 20 шт.; 9) засоби для ходіння керовані обома руками – 2 шт.;10) крісла колісні – 12 шт.

Також протягом 2014 року дітям-інвалідам видано 30 направлень до комунальної установи „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя” відділення психологічної та психолого-педагогічної реабілітації для отримання реабілітаційних послуг.

На 2014-2015 роки рішенням Болградської районної ради від 27.02.2014 року № 508 – VI прийнята Районна цільова програма з підтримки малозабезпечених верств населення.

Протягом 2014 року проведено 11 засідань Координаційної ради з питань соціального захисту малозабезпечених верств населення та виділено: за рахунок місцевого бюджету грошову матеріальну допомогу малозабезпеченим особам та інвалідам в сумі 43831,74 грн (з урахуванням поштових витрат); з районного бюджету - пільги інвалідам по зору 1 чи 2 групи на суму 60633,44 грн для 98 осіб.

За рахунок державного бюджету використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам і непрацюючим малозабезпеченим особам, у 2014 році виділено для 24 інвалідів - 11388,00 грн.

Розпорядженням в.о. голови  районної державної адміністрації від 01.12.2014 року
№ 461/А-2014 затверджено заходи щодо відзначення в Болградському районі Міжнародного дня інвалідів.

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Болградської районної державної адміністрації з нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів надана адресна натуральна допомога інвалідам у вигляді 7 продуктових пакетів на загальну суму 728 грн.

Другого грудня проведено тематичну зустріч «Повір у себе» для районного товариства інвалідів. Захід пройшов у теплій обстановці за чаюванням, який супроводжувався концертними номерами солістів і музикантів Болградського районного будинку культури. На зустрічі були присутні голова районної Болградської районної ради Гайдаржи М.О., начальник управління соціального захисту населення Колчина А.А., начальник відділу культури Іванова О.В.

Першого грудня 2014 року Болградському міському будинку культури проведено концертну програму «Скажемо більше ніжних слів» для міської організації «Товариство інвалідів «Вікторія». З нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів, за заслуги у справі милосердя, соціального захисту та реабілітації інвалідів, активну гуманістичну, благодійну діяльність щодо надання допомоги та захисту правових, культурних, соціальних інтересів інвалідів, сприяння інтеграції їх у суспільство, нагородили грамотами районної ради та Почесними грамотами Болградської районної державної адміністрації та управління соціального захисту населення райдержадміністрації тих осіб, які за родом своєї діяльності щодня докладають немало зусиль задля забезпечення благополуччя та розв’язання проблем інвалідів.

Також 03 грудня 2014 року керівництво району відвідало відділення соціальної та психолого-педагогічної реабілітації комунальної установи „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя” Одеської обласної ради. Була проведена концертна програма за участю дітей з обмеженими фізичними можливостями та відбулася
ІІІ церемонія нагородження премією „Відкрите серце”. Після святкової програми для дітей-інвалідів був накритий солодкий стіл у Болградському дитячому кафе „Антошка”.

Сільськими радами Болградського району також проведено відповідну роботу з відзначення Міжнародного дня інвалідів. Проведено концерти за участю працівників Болградського районного будинку культури та учнів шкіл району.

Відповідно до затвердженого плану заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадського суспільства в Болградському районі, управління соціального захисту населення райдержадміністрації фінансово підтримує дві громадські організації: Болградське відділення спілки ветеранів Афганістану та Болградську районну організацію Ветеранів за рахунок коштів, які виділені з районного бюджету. На 2014 рік заплановано фінансову підтримку Болградському відділенню спілки ветеранів Афганістану в розмірі 45784,35 грн, а Болградській районній організації ветеранів – 79449,24 грн. Протягом одинадцяти місяців 2014 року Болградським відділенням спілки ветеранів Афганістану використано 45784,35 грн, а Болградською районною організацією ветеранів – 62446,52 грн.

Відповідно до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від
03 листопада 2010 року №996 управлінням соціального захисту населення Болградської районної державної адміністрації постійно проводяться консультації з громадськістю.

Управління сприяє проведенню громадських експертиз діяльності органів виконавчої влади громадських антикорупційних експертиз проектів нормативно-правових актів.

Співпраця з громадськими організаціями інвалідів забезпечує створення сприятливого середовища для людей з інвалідністю, реалізацію ними права на участь в економічній, соціальній, культурній та інших сферах суспільного життя.

13 жовтня 2014 року на апаратній нараді при голові райдержадміністрації розглянуто питання про відзначення в Болградському районі Міжнародного Дня людей похилого віку та Дня Ветерана, 15 грудня - про роботу з  розв'язання актуальних проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями та  забезпечення їх прав.

 

ІV. На виконання Указу Президента України від 12.06.2013 року № 327/2013 «Про невідкладні заходи щодо прискорення здійснення економічних реформ» проведено відповідні заходи.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 27.12.2013 року №623/А-2013 утворено Центр надання адміністративних послуг при Болградської районної державної адміністрації» - постійно діючий робочий орган при Болградській районній державній адміністрації, який регламентує діяльність адміністраторів і їх взаємодію з суб’єктами надання адміністративних послуг і суб’єктами звернення, державних адміністраторів і їх взаємодію з регіональними, місцевими дозвільними органами та суб’єктами господарювання».

13 жовтня 2014 року на апаратній нараді при голові райдержадміністрації розглянуто питання про стан надання в Болградському районі адміністративних послуг органів виконавчої влади через центр надання адміністративних послуг.

З метою своєчасної реалізації заходів регіональної комплексної програми з утворення (оновлення) містобудівної документації територій та містобудівного кадастру Одеської області на 2012–2016 роки, затвердженої рішенням Одеської обласної ради від 26 грудня 2012 року № 679–VІ, протягом 2013 року Державним науково-виробничим підприємством  «Геосистема» завершено виконання топографо-геодезичних робіт. На даний час за виконані роботи сплачено кредиторську заборгованість у сумі 204,347 тис грн. Загальна вартість робіт складає - 284 347,2 грн. Роботи проведено за рахунок обласного бюджету.

Науково-дослідним інститутом проектування міст „Діпромісто імені Ю.М. Білоконя”
м. Києва, згідно з договором, ведеться розробка Схеми планування території Болградського району (далі – СПТР). Загальна вартість робіт складає – 250 599,96 грн (з ПДВ).

Відділом містобудування, архітектури та будівництва райдержадміністрації завершено збір вихідних даних для розробки економічної та архітектурної частини схеми планування території Болградського району та надано їх до проектного інституту.  Продовжується збір вихідних даних для розробки інших розділів СПТР. Розробка СПТР Болградського району ведеться згідно до календарним планом виконання робіт.

У 2014 році проектною організацією виконано наступні роботи:

- 1 етап – План сучасного використання території Болградського району (вартість робіт – 25 080,0 грн);

- 2 етап – Характеристика сучасного стану господарського комплексу (промисловість, будівництво та інвестиційна діяльність, мале підприємство, сільське господарство) інженерно-транспортна інфраструктура Болградського району (вартість робіт – 30 000,0 грн);

- 3 етап – Пропозиції щодо розвитку господарського комплексу Болградського району, демографічний прогноз до 2036 року (вартість робіт – 39 920,0 грн.);

- 4 етап – Оцінка природних умов і ресурсів для містобудування та рекреації. Схема комплексної оцінки території Болградського району (вартість робіт – 25 000,0 грн).

Розробка СПТР ведеться за рахунок районного бюджету, на даний час до районної  державної адміністрації проектною організацією надано акти виконаних робіт на загальну суму 120 000 грн. Проектній організації за виконання 4 етапів проектування, перераховано суму  120 000 грн.

У даний час ведеться робота над розробкою п’ятого та шостого етапів, а саме:

- 5 етап – пропозиції розвитку транспортної мережі на території Болградського району. Інженерна підготовка та захист території (вартість робіт – 30 000,0 грн);

- 6 етап – архітектурно-планувальна організація території Болградського району. Проектний план (вартість робіт – 40 000,0 грн).

Згідно з календарним планом, роботи будуть завершені наприкінці грудня 2014 року.

Двадцять шостого грудня 2014 року проведена робоча нарада за участю представників проектної організації, замовника та районних служб з питання розгляду СПТР Болградського району Одеської області.

Завершити проектні роботи з виготовлення СПТР Болградського району Одеської області, згідно з календарним планом виконання робіт, планується в березні 2015 року. 

У квітні 2015 року планується отримати погодження СПТР з районними службами, у травні 2015 року – погодження СПТР з обласними службами.

Після проведення погоджень, у червні 2015 року, Схема планування території Болградського району буде надана на розгляд до містобудівної ради управління містобудування та архітектури Одеської обласної державної адміністрації.

Науково-дослідним інститутом проектування міст „Діпромісто імені Ю.М. Білоконя” м. Києва, згідно з договором, починаючи з 2012 року, продовжується робота з розроблення генерального плану міста Болграда. Загальна вартість робіт складає – 259 218 грн. (з ПДВ).

Виконано роботи у 2012 році:

- 1 етап – опорний план (промисловість, комунальні об`єкти, установи обслуговування, відведення під житлове будівництво та інше). Збір і систематизація вихідної інформації про сучасний стан інженерно-транспортної інфраструктури міста та господарського комплексу. (вартість робіт – 40 000 грн);

- 2 етап – екологічні проблеми, природні умови та інженерно-будівельна оцінка території міста (вартість робіт – 25 000 грн).

Виконаноі роботи у 2013 році:

- 3 етап - демографічний прогноз населення міста Болграда до 2036 року. Перспективи розвитку господарського комплексу міста (вартість робіт – 35 000 грн);

- 4 етап – транспорт: зовнішній транспорт, міський транспорт, легковий транспорт. Вулична мережа. (вартість робіт – 25 000 грн).

Виконано роботи у 2014 році:

- 5 етап – пропозиції щодо територіального розвитку міста. Проектний план. Попередній розгляд на містобудівної раді. (вартість робіт – 40 000 грн);

- 6 етап – пропозиції щодо розвитку соціальної сфери (розрахунок обсягів нового житлового будівництва, розрахунок ємності установ обслуговування; вартість робіт – 30 000 грн).

Розробка генерального плану міста Болграда ведеться за рахунок місцевого бюджету з 2012 року, на даний час проектною організацією надано акти виконаних робіт на загальну суму 195 000, грн. Проектній організації за виконану роботу п’яти етапів проектування перераховано 165 000 грн. За виконану роботу шостого етапу проекту необхідна документація на суму 30 000 грн, надана та зареєстрована в управлінні державної казначейської служби України у Болградському районі Одеської області (кредиторська заборгованість).

Завершення робіт затримується через відсутність фінансування.

З метою розв’язання питань соціально-економічного розвитку відповідних територій, забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, районна державна адміністрація направила до сільських рад листи про необхідність під час формування бюджету на 2015 рік передбачити кошти на фінансування заходів з розроблення містобудівної документації та створення топографічних планів у М 1:2000 в цифровій і графічній формі.

24 листопада 2014 року на апаратній нараді при голові райдержадміністрації розглянуто питання про стан виконання Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності” міськсільвиконкомами Болградського району.

 

V. На виконання Розпорядження Президента України від 21.06.2011 року № 204/2011-рп «Про додаткові заходи з пошуку, дослідження і впорядкування місць поховань жертв війни, політичних репресій та інших трагедій Українського народу» вжито заходів.

Під час виконання службових обов’язків у зоні проведення антитерористичної операції загинули.два військовослужбовці уроженці Болградського району: Манулов Сергій Федорович і Хіньов Ігор Павлович.  Манулов С. Ф. загинув 13.06.2014 року поблизу аеропорту внаслідок падіння збитого сепаратистами літака «ІЛ-76», Хіньов І. П. - 21.08.2014 р. під час мінометного обстрілу поблизу населеного пункту Кутейникове Амвросіївського району Донецької області.

Райдержадміністрація, Болградська міська та сільські ради Болградського району вживають заходів щодо вшанування пам'яті загиблих, поваги та пошани до їх самопожертви. Родинам загиблих надана посильна допомога (в т.ч. матеріальна) під час поховань загиблих і в повсякденні. Органи влади та місцевого самоврядування району, Болградського РВК, командування та особовий склад військової частини А-2613 завжди уважно та дбайливо ставляться до родин загиблих.

На цвинтарях населених пунктів району секторів військових поховань для учасників АТО не створено, загиблих військовослужбовців-патріотів поховано біля поховань їх рідних.

У загальноосвітніх навчальних закладах, де навчалися загиблі, сільвиконкомах і  бібліотеках оформлено куточки (стенди) з інформацією про загиблих учасників АТО.

Інформація про загиблих у зоні АТО земляків-військовослужбовців висвітлюється через місцеві засоби масової інформації: газети "Дружба" й "Панорама" та місцеве телебачення "АТВ-Реал".

На території Болградського району знаходяться 9 військових поховань і 18 пам’ятників Великої Вітчизняної війни:

 

У Болградському районі знаходиться одне місце масового поховання громадян, які загинули через злидні та голод (на Болградському міському цвинтарі).

На міському цвинтарі десять років тому, 24 жовтня 2004 року, відбулося освячення пам’ятного Хреста та вперше покладання квітів на місці масового поховання жителів Болградського району, які померли від голоду в період 1946-1947 років (у 1932-1933 роки в районі масового голоду не було). Щороку, в четверту суботу листопада, в районі відзначається День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні. У 2014 році за участю керівництва райдержадміністрації, Болградської районної ради, керівників і членів трудових колективів і громадськістю району, відбулися заходи щодо вшанування жертв голодомору та політичних репресій.

У Болградському районі проведено комплекс заходів з військово-патріотичного виховання молоді, збереження історичної пам’яті про подвиг народу в роки Великої Вітчизняної війни та інші лихоліття історії краю. У школах району створені та функціонують історичні гуртки, які ведуть пошук, дослідження та впорядкування місць поховань.

Слід відмітити, що рішеннями Болградської міської та сільських рад за пам’ятниками закріплені відповідні організації, установи та підприємства населених пунктів району.

Райдержадміністрація спільно з Болградською районною організацією ветеранів
(Луценко О.П.), міськсільвиконкомами та правоохоронними органами району проводять заходи щодо профілактики правопорушень і недопущення фактів вандалізму над пам’ятниками загиблим воїнам, іншими місцями поховань жертв війни, політичних репресій та інших трагедій Українського народу

З метою забезпечення належного правопорядку в м. Болграді, організовано залучення громадськості міста (працівників установ, організацій і підприємств) до чергування, згідно з графіком патрулювання, за визначеними маршрутами у складі громадського формування „Добровільна народна дружина” з охорони громадського порядку та державного кордону. За інформацією керівника громадського формування, з початку 2014 року на маршрутах патрулювання не допущено кримінальних проявів, у тому числі не було випадків вандалізму над пам’ятниками загиблим воїнам, іншими місцями поховань жертв війни.

У жовтні та грудні 2014 року зафіксовано два випадки повалення пам’ятників тоталітаризму невідомими особами: бюста Леніна В.І., розташованого біля Болградського міського будинку культури (на даний час цей об’єкт відремонтовано та встановлено на постамент комуністами району) та пам’ятника Леніну В.І. у с. Криничне (його перевезено для тимчасового зберігання до СВК "Криничне).  Ведеться слідство.

Протягом 2014 року підтримується належний технічний і санітарний стан  меморіальних комплексів, пам’ятників, братських могил та інших місць поховань загиблих захисників Вітчизни, також  здійснюється обкіс трави. Через засоби масової інформації проводиться роз’яснювальна робота серед населення з метою недопущення актів вандалізму та руйнування місць поховань осіб, які загинули на території України.

VІ. На виконання Доручення Президента України від 16.03.2013 року №1-1/579 щодо забезпечення вирішення питань, порушених громадянами, трудовими колективами, суб'єктами підприємницької діяльності під час телевізійного проекту "Діалог з країною" 22 лютого 2013 року, видано розпорядження в.о. голови райдержадміністрації від 17.02.2011 року № 83/А-2011, яким в період з 01 березня по 30 квітня в Болградському районі запроваджено проведення акції «За чисте довкілля». Метою акції є об’єднання зусиль громад, влади, представників бізнесу, соціальної сфери та громадських організацій для поліпшення стану довкілля району. За підприємствами, організаціями м. Болграда закріплено відповідні території для прибирання сміття й озеленення. Всіма міськсільвиконкомами району затверджено заходи щодо підвищення рівня благоустрою населених пунктів  і прилеглих до них територій, у тому числі приведення до належного санітарного та технічного стану меморіальних комплексів і пам’ятних місць.

Для координації заходів щодо організації проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та підбиття підсумків дня благоустрою, а також контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, утворено робочу групу та затверджено її склад. У період з 07 по 15 травня 2014 року робочо. групою проведено перевірку виконання заходів та стан проведення акції «За чисте довкілля» у населених пунктах району.

У районній газеті «Дружба» друкувалося звернення до трудових колективів, населення, учнів з проханням взяти активну участь у наведенні санітарного порядку, озелененні та благоустрої прибудинкових і закріплених територій.

За наявною інформацією, в акції взяли участь більше 11 тис. чол., у т. ч. 6 тис. учнів. Приведено в порядок парки, сквери площею 959,7 тис. м². Посаджено 3680 дерев і 720 кущів. Прибрано та приведено в належний санітарний стан 30 тис. м² газонів, 6,5 тис м² квітників. 

У рамках акції «За чисте довкілля» 20 квітня 2014 проведено День благоустрою територій населених пунктів Болградського району. Упорядковано території парків, скверів, кладовищ. Встановлено  урни для сміття та відремонтовано  лавки.

За підприємствами, установами та організаціями закріплено відповідні території для озеленення (прилеглі території, парки, сквери, пустирі, вулиці). Проведено роботи із санітарного очищення та благоустрою місць. За наявними даними посаджено понад 3,5 тис. саджанців дерев і кущів.

З метою запобігання та припинення порушень законодавства у сфері благоустрою, активізовано роботу адміністративних  комісій при сільрадах  району.

Створено «пряму» телефонну лінію для повідомлення про факти порушення законодавства у сфері благоустрою або неякісного виконання своїх обов’язків службами з благоустрою.

Протягом 2014 року підтримувався належний технічний і санітарний стан меморіальних комплексів,  пам’ятників і пам’ятних місць у м. Болграді та селах  району.

 

VІІ. На виконання Доручення Президента України від 30.08.2012 року №1-1/2338  щодо поліпшення прав та законних інтересів дітей, забезпечення розв'язання нагальних проблем соціального захисту дітей, які його потребують, службою у справах дітей райдержадміністрації (далі – служба), відділом освіти Болградської райдержадміністрації (далі – відділ освіти), Болградським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі - РЦСССДМ), відділом охорони здоров’я райдержадміністрації проведено низку заходів щодо поліпшення захисту прав і законних інтересів дітей, забезпечення розв’язання нагальних проблем соціального захисту дітей, які його потребують.

З метою профілактики та запобігання безпритульності, негативних явищ у молодіжному середовищі, патронажного обстеження неблагополучних сімей, виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, протягом ІV кварталу 2014 року службою проведено 16 цільових профілактичних рейдів "Діти вулиці". Обстежено 69 сімей, виявлено 3 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Станом на 25.12.2014 року в Болградському районі функціонує 9 прийомних сімей, у яких виховуються 17 дітей, позбавлених батьківського піклування. Щомісяця здійснюється виплата соціальної допомоги вихованцям прийомних сімей і грошового забезпечення прийомним батькам.

Служба веде банк даних дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, у якому перебуває 20 дітей, і банк даних дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, в якому перебуває  88 дітей:

- під опікою громадян знаходиться 57 дітей,

- у прийомних сім’ях -18 дітей;

- у дитячих будинках сімейного типу – 7 дітей;

- у державних закладах – 6 дітей.

Проводиться активна робота із влаштування їх до сімейних форм виховання. На теперішній час сімейними формами виховання охоплено 93% дітей.

Серед населення району проводиться інформаційна робота з розвитку сімейних форм виховання: усиновлення, опіки/піклування, створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу.

Працівники служби та органів опіки та піклування Болградської міської та сільських рад району проводять спільну плідну роботу з питань розвитку сімейних форм виховання та захисту житлових і майнових прав дітей.

З метою інформування населення з питань нових форм сімейного виховання дітей у загальноосвітніх школах і на території сільських рад району проводилася інформаційно-просвітницька робота: бесіди та лекції, інформаційні години.

До служби звернулося 7 осіб з питань охоплення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання. Громадянам роз’яснювалися права та обов’язки опікунів, прийомних батьків і правові наслідки усиновлення.

У ІV кварталі 2014 року 3 дітям надано статус «діти, позбавлені батьківського піклування», з них 2 дітей влаштовано під опіку, 1- до  будинку дитини.

На обліку кандидатів в усиновителі перебуває 11 сімей.

За звітний період 2014 року Болградським РЦСССДМ здійснено 72 соціальних інспектування сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. За результатами соціального інспектування з сім’ями, що підлягають соціальному супроводу, складено плани-угоди, під соціальний супровід взято 11 сімей, у яких виховується 20 дітей.

Протягом звітного періоду до РЦСССДМ надійшло 10 повідомлень про скоєння насильства в сім’ї, одну сім’ю, в якій виховується одна дитина, взято під соціальний супровід, з іншими (9 осіб) проводиться робота за карткою отримувача послуг. 

Надано психологічну допомогу потерпілим від насильства, неодноразово проводилися роз’яснювальні бесіди з особами, які вчинили насильство, в результаті чого налагодилися відносини та мікроклімат у сім’ї. Проведено профілактичні бесіди стосовно вживання алкоголю в тих сім’ях, де вчинено  психологічне насилля у стані алкогольного сп’яніння. Неодноразово відвідування сімей показало, що психоемоційний стан в сім’ї поліпшився, припинили зловживати алкогольні напої, стали рідше виникати конфліктні ситуації. Під час роботи в сім’ях з даною проблемою виявлено проблеми соціально-економічного  характеру та надано інформаційні послуги з оформлення документів для отримання пільг і субсидій. Також спеціалістами РЦСССДМ надано консультації з отримання документів, які засвідчують особу, вирішено соціально-побутові проблеми. У разі виникнення юридичних питань клієнти отримували компетентні відповіді спеціалістів, які чітко дотримуються принципу конфіденційності. З даними сім’ями постійно проводиться робота з профілактики випадків повторних правопорушень, формування стереотипів позитивної поведінки та здорового способу життя, працевлаштування, налагодження взаєморозуміння та поваги одне до одного в родині, належного виховання дітей і недопущення психологічного насильства над ними.

З метою недопущення насильства у сім’ї спеціалістами РЦСССДМ проводилася інформаційно-просвітницька робота з мешканцями району на території сільських рад, загальноосвітніх шкіл проведено бесіди та лекції на теми: «Профілактика насильства у сім’ї», «Скажемо насильству – «ні», «Наслідки насильства в сім’ї».

Усього проведено 23 заходи, охоплено 424 особи, розповсюджено 60 буклетів.

У 2014-2015 навчальному році у районі шкільним учнівським самоврядуванням охоплено 4340 учнів (у 2013-2014 н.р. – 4507), класним – 5036 учнів (у 2013-2014 н.р. – 5586).

У Болградському районі працюють 66 клубів за інтересами, які відвідують 2957 учнів з навчальних закладів району (у 2013-2014 н.р. - 70 клубів/3274 учні).

У Болградському районному центрі дитячо-юнацької творчості діє районна школа лідерів учнівського самоврядування «Лідер», яка об’єднує 192 учні (президенти, віце-президенти, міністри та лідери клубів). Збори членів районної школи проведено 31 листопада 2014 року на тему «Наркотикам - ні» та 24 грудня 2014 року на тему «Новорічні зустрічі».

З метою матеріально-технічного забезпечення дитячого відділення Болградської центральної районної лікарні з бюджету району виділено 110 тис. 14 грн на капітальний ремонт другого поверху дитячого відділення. Виготовлено кошторисну документацію на суму 7 тис. 387 грн. Профінансовано 30 тис. 780 грн на придбання будівельних матеріалів.

Дитяче відділення потребує оснащення палати інтенсивної терапії, придбання дихальної апаратури, однак через відсутність коштів апаратура для дитячого відділення у 2014 року не закуповувалася.

26 листопада 2014 року на засіданні колегії райдержадміністрації розглянуто питання про стан виконання районної програми забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа на 2013 – 2015 роки та про  виконання районної програми підтримки сім’ї на 2011-2014 роки.

20 жовтня 2014 року на апаратній нараді при голові райдержадміністрації розглянуто питання про підсумки проведення в Болградському районі Всеукраїнського профілактичного заходу „Урок”.

 

На виконання Доручення Президента України від 18.02.2014 року №1-1/280 за результатами спільного засідання Координаційної ради з питань підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка та Громадської гуманітарної ради, що відбулося 13 лютого 2014 року відділ культури райдержадміністрації інформував. У Болградському районі немає туристичних та екскурсійних маршрутів, пов'язаних з ім'ям Тараса Шевченка, та об'єктів і місць, пов'язаних з його ім'ям, але проведено низку заходів, присвячених 200-річчю від Дня народження великого Кобзаря.

Двадцять другого жовтня 2014 року в залі для глядачів Болградського районного будинку культури (далі – будинок культури) з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження
Т.Г. Шевченка відбувся тематичний захід «Вічний, як народ», підготовлений відділами культури та освіти райдержадміністрації. У фойє будинку культури гості могли ознайомитися з виставкою книжок на тему: «Посилання у вічність», оформленою бібліотекарями читальної зали районної бібліотеки для дорослих, яка складалася з 4-х розділів: «Вічний, як народ»; «Живу, вчусь, нікому не кланяюсь»; «Тарасові музи»; «Думи мої, думи мої». На заході були присутні представники місцевої влади: перший заступник голови райдержадміністрації Гарвалов А.Д., заступник голови Болградської районної ради Мунтянова Г.Г. Протягом заходу були представлені сценки, інсценізації у виконанні вихованців «зразкового» театрального гуртка «Пегас» Болградського районного центру дитячо-юнацької творчості, лунали твори Шевченка у виконанні учасників народного вокального ансамблю «Славей» вищевказаного центру. Також глядачі із захопленням спостерігали за танцями «зразкового» ансамблю танцю «Вдохновение» танцювального ансамблю с. Калчева та солістів будинку культури. Фінальним номером заходу стала пісня «Україна» у виконанні солістів будинку культури.

У сільських бібліотеках-філіях Болградського району проведено низку заходів: літературний урок «Шевченківські читання» - у районній бібліотеці для дорослих, «Конкурс знавців творчості Шевченка» - у Владиченській сільській бібліотеці, книжкову виставку  «Живоносна спадщина Шевченка» - у Василівській сільській бібліотеці.

Також було проведено заходи у навчальних закладах Болградського району: урочисте відкриття V Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, І (шкільний) і ІІ (районний) етапи V Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка; шкільний і районний етапи ХІV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Ідея соборності України: творчість Тараса Шевченка; народ, суспільство, держава, родина. Минуле, сучасне й майбутнє».

Статтю про проведення тематичного, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка, розміщено в розділі «Новини» на сайті райдержадміністрації та надруковано в районній газеті «Дружба»від 08.11.2014 року № 85

24 листопада 2014 року на апаратній нараді при голові райдержадміністрації розглянуто питання про проведення заходів і тематичного концерту «Вічний, як народ», присвячених 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка.

 

Аналіз стану виконання контрольних документів вказує на те, що робота з виконання актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, голови Одеської облдержадміністрації, власних розпоряджень структурними підрозділами районної державної адміністрації та районними службами проводиться на достатньому рівні. Лише в окремих поодиноких випадках виконавцями допускаються недоліки в роботі з контрольними документами, які усуваються в процесі підготовки інформацій.

З метою поліпшення стану виконавської дисципліни в структурних підрозділах райдержадміністрації, територіальних підрозділах центральних органів виконавчої влади та виконкомах Болградської міської та сільських рад району відділом діловодства та контролю апарату райдержадміністрації проводяться заняття з правового навчання державних службовців, надається методична та практична допомога.

Керівникам структурних підрозділів Болградської районної державної адміністрації та районних служб слід вживати необхідних заходів щодо підвищення рівня виконавської дисципліни та відповідальності за своєчасне та якісне виконання актів і доручень Президента України, документів органів виконавчої влади вищого рівня, розпоряджень і доручень голів Одеської обласної та районної держадміністрацій.

Відділ діловодства та контролю апарату райдержадміністрації й у подальшому здійснюватиме контроль за виконанням актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, голови Одеської облдержадміністрації, розпоряджень голови Болградської райдержадміністрації її структурними підрозділами, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади та виконкомами Болградської міської та сільських рад району.

 

 

Начальник відділу діловодства та контролю

апарату районної державної адміністрації                                            Д.Г. Кучеровська

 

вик. Матанська М.М.