Захід до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми

30 липня відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. До цього дні проводиться загальнонаціональна інформаційна кампанія, з метою привернення уваги до проблеми торгівлі людьми та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, боротьбу із злочинцями та злочинними угрупованнями, що задіяні в цій кримінальній діяльності, наданні підтримки і допомоги потерпілим та профілактичної роботи.

У приміщенні Болградської районної філії Одеського обласного центру зайнятості 30 липня проведено семінар для безробітних, які перебувають на обліку за темою: «30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми». Завідувач сектору з профорієнтації Неоніла Нікітенко застерегла та попередила шукачів роботи про небезпеку, яка чекає на них у разі нелегального працевлаштування не тільки у своїй країні, а й за кордоном. Головний спеціаліст з питань праці та трудових відносин УСЗН Лариса Гавриленко та фахівець з соціальної роботи БРЦСССДМ Марина Міцова ознайомили присутніх з поняттям «торгівля людьми», розповіли про форми та методи вербування, експлуатації людини, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном, види шахрайства при працевлаштуванні за кордоном.

Під час заходу співробітниками неодноразово наголошено та на різних прикладах, доведено, що працюючи нелегально, працівник не може належним чином захистити свої права: право на нормальні умови роботи та проживання, право на відпочинок, вихідні, право на виплати в разі втрати працездатності. Крім того, заробітна плата нелегального працівника набагато менша, ніж заробітна плата легально працюючої особи.

З метою привернення уваги громадськості до проблеми торгівлі людьми та її наслідкам 30 липня 2019 року управлінням соціального захисту населення спільно з Болградським районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді  на центральній вулиці міста організована та проведена акція «Всемірний день протидії торгівлі людьми». Під час акції спеціалісти розповіли громадянам куди можна звертатися, хто може допомогти, що кожен з нас може зробити, аби не стати жертвою торгівлі людьми. Матеріали, які роздавали під час заходу, покликані сформувати свідоме ставлення до виїзду за кордон та зменшити ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

 

Головний спеціаліст відділу з питань праці
та трудових відносин
Лариса Гавриленко