ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – ЗЛОЧИН ПРОТИ ЧЕСТІ, ГІДНОСТІ І СВОБОДИ ОСОБИСТОСТІ

Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти, як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Зараз щорічно жертвами цього злочину стають близько 2 млн осіб, причому третина з них – діти.

Торгівля людьми, будучи різновидом транснаціональної організованої злочинності, займає третє місце в світі за прибутковістю після торгівлі наркотиками та зброєю. Щорічно торговці «живим товаром» отримують «супердоходи» в сумі понад 9,5 млрд доларів США. Невтішна статистична картина одночасно жахає і вражає: понад 27 млн рабів у всьому світі на сьогоднішній день.

Масове зубожіння і відсутність реальної можливості для працевлаштування дали певний поштовх тенденції шукати роботу в країнах ЄС. Робота за кордоном – величезна мрія для багатьох молодих українців, які в пошуках кращої долі залишають свої будинки і їдуть на чужину.

За експертними даними МЗС України за кордоном на заробітках нелегально перебуває понад 2 млн громадян України, з них понад 200 тис. українців, за неофіційними даними більше 500 тис. людей потрапили у трудове і сексуальне рабство.

Більшість жертв торгівлі людьми – це молоді люди 15-30 років, частина з них має маленьких дітей. Україна продовжує залишатися одним з найбільших експортерів жінок в міжнародну секс-індустрію.

За даними Міжнародної організації міграції з 750 тис. жінок, які надають сексуальні послуги в Західній Європі, 23% є громадянками України, а це значить, що кожна 4 така жінка в Європі – українка.

Схеми роботи трафікерів дуже різноманітні. Вводячи в оману, використовуючи брехливі обіцянки хорошого життя і гідної оплати праці, погрозами і шантажем, а іноді і просто шляхом викрадення, торговці людьми працюють з жертвами безпосередньо або через посередників. Вони використовують вигадані агентства з працевлаштування або приватних осіб, заманюючи, таким чином, в пастку молодих людей, які зовсім не замислюються всерйоз про цю проблему.

Пам'ятайте!!! Згідно із законодавством України, фірма, яка пропонує посередництво у працевлаштуванні за кордоном, не має права брати передоплату в будь-якій формі за надання послуг до укладення трудового договору (контракту) з іноземним роботодавцем.

Плануючи виїзд за кордон:

- перевірте ліцензію фірми-посередника;

- залиште рідним і близьким максимум інформації про місце роботи, контакти фірми, роботодавця;

- зробіть копії своїх документів;

- підписуйте контракти тільки з іноземним роботодавцем і зрозумілою вам мовою.

Щоб не упустити нічого важливого саме для свого індивідуального випадку, варто проконсультуватися на спеціалізованій «гарячій лінії»  Представництва Міжнародної організації з міграції – 527 – з мобільного, або Громадської організації «Ла Страда-Україна» – 386 – з мобільного.

 

Головний спеціаліст відділу з

питань праці та трудових відносин УСЗН

Л.П. Гавриленко