Потрібно виховати у суспільстві нульову

толерантність до домашнього насильства

Насильство виступає одним із головних порушень прав людини, причини якого пов’язані з нерівним розподілом ресурсів та повноважень між жінками та чоловіками. Окрім безпосередньої шкоди для здоров’я та добробуту постраждалих, насильство має вагомі суспільні наслідки, які вимірюються грошовими, трудовими та нематеріальними втратами.

На державному рівні проводяться заходи, які покликані захистити постраждалих від насильства та виховати нульову толерантність членів суспільства до цього ганебного явища. У грудні 2017 року були прийняті два вагомих закони: Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».

Перший документ запроваджує міжнародні стандарти протидії насильству, забезпечення комплексного підходу до запобігання будь-яким формам насильства стосовно жінок та профілактики, а також розширює коло осіб, які підпадають під дію чинного законодавства, зокрема це діти, наречені, батьки, дід, баба, вітчим, мачуха та інші родичі.

Другим законом, який набрав чинність з 2019 року, встановлена кримінальна відповідальність за вчинення домашнього насильства, що передбачає покарання кривдників громадськими роботами або позбавленням волі майже до п`яти років в залежності від складу злочину.

У нашому регіоні система реагування на випадки насильства представлена цілою низкою суспільних інститутів, що задіяні в процесі запобігання насильству, надання всебічної допомоги постраждалим. Це і управління соціального захисту населення як координатор даного напрямку, місцеві органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, підрозділи органів Національної поліції, соціальні служби, служби у справах дітей, медичні, навчальні установи, притулки, громадські об’єднання тощо.

Станом на 01.01.2020 року від Болградського відділення поліції надійшло
52 звернення стосовно вчинення домашнього насильства, з них: 12 звернень від чоловіків, 1 звернення від дитини, 39 звернень від жінок. Аналізуючи випадки насильства в сім’ї за видами встановлено, що з 52 фактів скоєння насильства в сім’ї, 50 відносяться до психологічного характеру та 2 факти фізичного характеру.

Для того, щоб ліквідувати таке ганебне явище, як насильство, проводяться інформаційно-просвітницькі заходи з населенням району. На сайті Болградської районної державної адміністрації створено розділ «Протидія торгівлі людьми та домашньому насильству», в якому розміщена дорожня карта для надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та телефони «гарячих» ліній.

Звертаємо увагу мешканців району! Особам, які постраждали від домашнього насильства, можна отримати  допомогу у наступних службах: 

Відділення поліції за номером 102

Управління соціального захисту населення Болградської районної державної адміністрації (м. Болград, просп. Соборний,149 тел. 4-12-51)

Болградський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 (м. Болград, вул. Поштова,39 тел. 4-52-78)

Служба у справах дітей Болградської районної державної адміністрації (м. Болград, просп. Соборний,149 тел. 4-20-36).

 

Головний спеціаліст відділу з питань праці та трудових відносин

                                                                                              Лариса Гавриленко