30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

30 липня відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, з нагоди якого за ініціативи Міністерства соціальної політики України та Міжнародної організації з міграції буде проводитися загальнонаціональна інформаційна кампанія. Метою є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, боротьбу із злочинцями та злочинними угрупованнями, що задіяні в цій кримінальній діяльності, наданні підтримки і допомоги потерпілим та профілактичної роботи.

Торгівля людьми – одна з найбільш актуальних проблем сучасності. Жертвами сучасних форм рабства в усьому світі щорічно стають мільйони людей. Економічні причини змушують шукати роботу за кордоном або в різних регіонах своєї країни.

Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибух в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.

Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми.

Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

За даними Групи експертів Ради Європи з питань боротьби з торгівлею людьми, в Україні відбувається значне зростання кількості випадків торгівлі людьми з метою трудової експлуатації, починаючи з 2010 року. Серед осіб, які постраждали від торгівлі людьми, збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх. Також для України залишається актуальною проблема сексуальної експлуатації дітей. Кількість неповнолітніх осіб, які надають в Україні сексуальні послуги за плату, сягає 15 тис.

Особи, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми, мають право звернутися до відповідального підрозділу місцевої державної адміністрації (у Болградському районі це управління соціального захисту населення) із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод.

Телефон Національної «гарячої» лінії з протидії торгівлі людьми 0800505501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів у межах України або 527 безкоштовно з мобільного.

 

Головний спеціаліст  відділу з питань праці
та трудових відносин УСЗН

Гавриленко Л.