22.02.2019

ТИМЧАСОВА ЗМІНА МІСЦЯ ГОЛОСУВАННЯ БЕЗ ЗМІНИ ВИБОРЧОЇ АДРЕСИ ВИБОРЦЯ

ТИМЧАСОВА ЗМІНА МІСЦЯ ГОЛОСУВАННЯ  БЕЗ ЗМІНИ ВИБОРЧОЇ АДРЕСИ ВИБОРЦЯ

Якщо через навчання, роботу, виїзд за кордон чи інші події виборець не може проголосувати на виборах Президента України 31 березня 2019 року за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування.

У Постанові Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року встановлено Порядок тимчасової зміни місця голосування (далі - ТЗМГ) виборця без зміни його виборчої адреси.

У Законі України "Про Державний реєстр виборців" (стаття 7) передбачено, що звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинне бути мотивованим. Зокрема, це може бути службове відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії, тощо.

Для тимчасової зміни місця голосування  виборцю необхідно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців та надати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати. 

Під час надання заяви громадянин пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, - паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або у вигляді картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України - військовослужбовців документом, який пред'являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

Звертаємо увагу! Заяву про тимчасову зміну місця голосування виборець надає до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. Надсилання вказаної заяви поштою (електронною поштою) законодавством не передбачено.

До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

До таких документів можна віднести: довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, що підтверджує право власності або оренди на житло, яке розташоване за місцем, де виборець хоче проголосувати, проїзні документи, путівка в санаторій, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. (Перелік таких документів не є вичерпним).

Без документів, що підтверджують необхідність ТЗМГ, виборцю буде відмовлено в задоволенні заяви!

Члени виборчих комісій, що в день виборів будуть працювати за адресою, відмінною від зареєстрованого їхнього місця проживання, надають заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси, до якої додають копію посвідчення чинного члена ДВК (пред’являється оригінал) або копію рішення про утворення/зміни в складі ДВК

Увага! Виборці, виборча адреса яких розташована на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, а також на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій і Луганській областях, межі та перелік яких визначено Президентом України в порядку, передбаченому Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", можуть не додавати до заяви документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їхнього голосування.

У випадку звернення до органу ведення Реєстру виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, цьому виборцю пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до Закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб.

Заяву виборця, виборча адреса якого розташована за межами України, та який в день виборів Президента України перебуватиме на території України, приймає орган ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцерозташуванням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, або орган ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Якщо виборець, що проживає в Україні та перебуватиме в день виборів за її межами,  може звернутися із заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заява виборця, виборча адреса якого розташована за межами України, з проханням тимчасово змінити місце його голосування на виборах Президента України на іншу закордонну виборчу дільницю (дільницю для голосування), приймає орган ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заяву  про тимчасову зміну місця голосування необхідно надати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, тобто до 25 березня 2019 року включно.

Заява розглядається у відділі ведення Державного реєстру виборців невідкладно. Якщо за результатом розгляду заяви встановлено її обґрунтованість і наявність підтверджуючих документів, заявник включений до Реєстру, має зареєстровану виборчу адресу і має право голосу на виборах, керівник відділу видає наказ про тимчасову зміну місця голосування виборця. Після цього виборцю видається посвідчення встановленої форми, яке підписує керівник відділу та засвідчує печаткою.

Керівник органу ведення Державного реєстру виборців відмовляє в задоволенні заяви особи про тимчасову зміну місця голосування з таких підстав:

-         якщо заяву надано раніше утворення виборчих дільниць (дільниць для голосування) або пізніше як за п’ять днів до дня голосування;

-         якщо встановлено, що особа, яка звернулася із заявою, не має права голосу на відповідних виборах чи референдумі;

-         якщо заяву про тимчасову зміну місця голосування виборця визнано необґрунтованою;

-         якщо до заяви виборець не додав документів (копій документів), що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця  без зміни виборчої адреси.

Тимчасова зміна місця голосування забезпечує включення виборця до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці!

У разі відкликання виборцем заяви, на підставі якої було тимчасово змінено місце голосування, однак не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування, керівник видає наказ про відміну попередньої дії. При цьому посвідчення, що підтверджує таку зміну, підлягає поверненню до відділу, що його видав.

Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово виключно на день голосування – 31 березня 2019 року. 

У разі призначення повторного голосування,  виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно, не пізніше ніж за п’ять днів до дня повторного голосування, звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування.

 

Для отримання додаткової інформації про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси виборця та інших питань, пов’язаних з Державним реєстром виборців, Ви також можете звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Болградської районної  державної адміністрації з понеділка до п'ятниці включно з 8.00 до 16.00 (обідня перерва - з 12.00 до 13.00) за адресою: м. Болград, проспект Соборний, 149, 4-й поверх, 42-й кабінет,  телефон відділу 4-05-05.

 

 

Відділ ведення Державного реєстру виборців

апарату Болградської районної державної адміністрації