29.09.2015

До уваги жителів Болградського району!

 

Згідно Постанови Центральної виборчої комісії від 29.08.2015 року №209 “Про початок виборчого процесу чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року” на 25 жовтня 2015 року призначено вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів і старост.

З метою підготовки актуальних та достовірних списків виборців просимо Вас уточнити свої персональні дані, звернувшись у відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Болградської районної державної адміністрації.

Особливо це стосується виборців:

-                   які будуть голосувати вперше (які досягли 18-річчя);

-                   колишніх військовослужбовців строкової служби;

-                   громадян, які повернулися з місць позбавлення волі;

-                   громадян, які прибули із-за кордону і знялися з обліку в МІД;

-                   які під час останніх виборів у списках виборців виявили недоліки у своїх персональних даних, або зовсім відсутні у списках, та не звернулися у відділ ведення Державного реєстру виборців особисто.

Попередні списки виборців, які приймають участь у голосуванні, та іменні запрошення на вибори відділ ведення Державного реєстру виборців передаватиме на дільниці до 11 жовтня 2015 року (не пізніш як за 13 днів до дня голосування). Дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці наступного дня (не пізніш 12 жовтня 2015 року) після отримання попереднього списку виборців надає його для загального ознайомлення у приміщення дільничної виборчої комісії. Кожний громадянин має право ознайомитися зі списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Громадянин має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців, а також до суду за місцезнаходженням виборчої дільниці не пізніш як за п’ять днів до дня голосування із заявою щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення зі списку виборців його або інших осіб, а також про наявність або відсутність відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися. Заява, подана після зазначеного строку, залишається без розгляду.

У разі якщо виборець за станом здоров’я не може особисто подати заяву, дільнична виборча комісія за зверненням такого виборця зобов’язана забезпечити прийняття у нього заяви в інший спосіб. До заяви про уточнення попереднього списку додаються документи (копії документів), які підтверджують зазначені в ній відомості. У разі виявлення невключення особи до попереднього списку на звичайній виборчій дільниці до заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують наявність у такої особи права голосу на відповідних місцевих виборах та належність її зареєстрованого відповідно до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” місця проживання до цієї виборчої дільниці.

Документом, який підтверджує відомості про особу (прізвище, ім’я, по-батькові, дату народження), громадянство України, належність її місця проживання до відповідної виборчої дільниці, є паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, які недавно набули громадянство України), копії відповідних сторінок якого додаються до заяви.

У разі виявлення неточностей, до 19 жовтня 2015 року у списки можна внести зміни.

20 жовтня будуть формуватися уточнені списки виборців. Передача уточнених списків виборців буде здійснюватися відділом ведення Державного реєстру виборців 21-22 жовтня 2015 року.

У наступні два дні додати виборця до списків можна буде тільки за рішенням суду.

Зміни та уточнення до уточненого списку можуть вноситися на підставі рішення суду щодо внесення змін до списку виборців, повідомлень органу ведення Реєстру щодо усунення кратного включення виборця у списку виборців на цій виборчій дільниці. Зміни до уточненого списку можуть бути внесені до 18 години останньої суботи перед днем голосування. У день голосування зміни до такого списку не вносяться.

Також, на сайті Центральної виборчої комісії створений розділ “Державний реєстр виборців”, в якому кожний виборець може перевірити свої персональні дані, заповнивши відповідну форму у “Особистому кабінеті виборців”. Тут можна дізнатися, чи включений виборець у Державний реєстр виборців, та перевірити, чи правильно вказані прізвище, ім’я, по-батькові та виборча адреса. Для цього виборцю потрібно зареєструватися у “Особистому кабінеті виборця” та зробити відповідний запит. Орієнтовно на протязі однієї доби виборець отримає відомості про свої дані у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану при реєстрації. Надання та обробка даних здійснюється відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

У разі, якщо виборець не вкючений до Державного реєстру виборців, або його дані потребують коригування, він може особисто звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців з письмовою мотивованою заявою по вказаним контактам до 19 жовтня 2015 року включно.

Уточнити свої персональні дані виборці Болградського району можуть за адресою: Болградська районна державна адміністрація, пр.Леніна, 149, каб. 42.

При собі необхідно обов’язково мати паспорт громадянина України, а у разі зміни прізвища — ще й документ, який підтверджує ці зміни.

Прийом громадян здійснюється щодня, з 8.00 до 17.00.

Обідня перерва: 12.00-13.00.

 

 

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Болградської районної державної адміністрації