18.06.2019

ДО УВАГИ ВИБОРЦІВ !

29 травня 2019 року Центральною виборчою комісією прийнято постанову № 910, якою внесено зміни до постанови Комісії від 13 вересня 2012 року № 893 "Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси".

Для тимчасової зміни місця голосування виборець може звернутися із відповідною заявою до органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у цій заяві місцем перебування виборця в день виборів (повторного голосування), референдуму чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування або до за виборчою адресою заявника, яка визначається відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців".

Відтепер вимогу стосовно додавання до заяви про тимчасову зміну місця голосування документів (копії документів), які підтверджують необхідність такої зміни, скасовано.

Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця, примірний зразок якої встановлено у додатку 2 до постанови Комісії від 13 вересня 2012 року №893. Зазначена мотивація може бути викладена, зокрема, у такій формі: "за сімейними обставинами", "у зв’язку з відрядженням", "у зв’язку з виробничою необхідністю", "за місцем роботи", "за місцем навчання", "за місцем фактичного проживання", "у зв’язку із відпусткою", "у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням", тощо.

Заяву про тимчасову зміну місця голосування необхідно надати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року, тобто до15 липня 2019 року включно.

Відповідно до Календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року виборчий процес розпочався з 22 травня 2019 року.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Болградської районної державної адміністрації постійно працює над забезпеченням актуальності та достовірності відомостей про виборців.

З метою покращення якості списків виборців, які будуть використовуватись в день проведення позачергових виборів народних депутатів України, просимо громадян, які мали проблеми голосування пов’язані з неправильностями у списках виборців під час попередніх виборчих кампаній, звернутися до відповідних органів ведення Державного реєстру виборців (адреси та контактні телефони розміщені на сайті Центральної виборчої комісії  у розділі  «Державний  реєстр виборців»).

Також перевірити свою наявність в Державному реєстрі виборців можна за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця».

Одночасно звертаємо Вашу увагу на дотримання правил реєстрації  у он-лайн сервісі «Особистий кабінет виборця», зокрема на те, що поля Прізвище, Ім’я, По батькові заповнюються виключно українською мовою згідно з їх написанням у паспорті.

Уточнити свої персональні дані виборці Болградського району можуть  щодня з 1000  до 1600 години (обідня перерва - з 12.00 до 13.00) у відділі ведення Державного реєстру виборців апарату Болградської районної державної адміністрації за адресою: за адресою:     м.Болград, проспект Соборний, 149, 4-й поверх, 42-й кабінет, телефон відділу 4-05-05.

Перелік необхідних документів:

-                    паспорт особи або тимчасове посвідчення громадянина України, якщо особа недавно набула громадянства України;

-                    доручення (виборець, нездатний пересуватися самостійно, може письмово уповноважити на звернення іншу особу);

-                    свідоцтво про смерть (для виключення виборця, який помер).