14.06.2019

Операція «Урожай» на території Болградського району

Відповідно до розпорядження голови Болградської районної державної адміністрації від 06 червня 2019 року №174/А-2019 «Про проведення операції «Урожай» на території Болградського району» утворена робоча група, до якої входять представники органів місцевої влади, Ізмаїльського управління ГУ ДФС в Одеській області, територіальних відділів Держпродспоживслужби, Держгеокадастру, правоохоронних органів, інших органів виконавчої влади.

Робоча група утворена з метою проведення комплексних контрольних заходів за виплатою реальної заробітної плати працівникам, зайнятих у сільському господарстві на всіх етапах виробництва сільськогосподарської продукції, виявлення осіб, які використовують працю найманих працівників без оформлення трудових відносин, у тому числі під час виконання сезонних робіт, та проведення контрольних заходів стосовно роботодавців з подальшого працевлаштування ними таких осіб, встановлення можливих ризиків щодо суб’єктів господарювання сільськогосподарського напряму у частині невідповідності обсягів реалізації продукції наявним площам землі, виробничим та трудовим ресурсам.

Оформлення трудових відносин між роботодавцем та найманим працівником розпочинається з укладення трудового договору (угоди), який оформляється наказом та подання до органу ДФС Повідомлення про прийняття працівника на роботу за формою, затвердженою постановою Кабміну від 17.06.2015року №413. Повідомлення про прийняття працівника на роботу є обов’язковою умовою правильного оформлення новоприйнятого найманого працівника.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається роботодавцем до територіальних органів ДФС за місцем обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в один із таких способів:
– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори (угоди) укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Роботодавці, які використовують найману працю неоформлених працівників і неофіційно виплачують заробітну плату несуть адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність за порушення трудового та податкового законодавства.

 

Шановні громадяни Болградського райони!

Нагадуємо Вам, що заробітна плата в «конвертах» – це майбутнє без гарантій та впевненості! Необхідно вже зараз подбати про своє «завтра» і не погоджуватися на отримання нелегальної заробітної плати. Ваше право – нести у свої родини добробут і спокій, отримувати соціальні гарантії.

 

Управління соціального захисту
населення Болградської
райдержадміністрації