НА ЗАСІДАННІ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ БОЛГРАДСЬКІЙ РДА ОБГОВОРИЛИ СТАН ЯКОСТІ ВОДИ В БОЛГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ

НА ЗАСІДАННІ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ БОЛГРАДСЬКІЙ РДА ОБГОВОРИЛИ СТАН ЯКОСТІ ВОДИ В БОЛГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ

 

10 жовтня 2019 року відбулося чергове засідання Громадської ради при Болградській районній державній адміністрації, в якому взяли участь заступник голови Болградської райдержадміністрації Андрій Гарвалов, представник Болградського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області Володимир Болгар, директор КП «Горводоканал» Павло Сінельников, представники  громадських організацій району та місцеві ЗМІ. 

Розпочалася нарада з обговорення стану якості пітної води в Болградському районі. З цього питання доповів представник Болградського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області Володимир Болгар. Він зазначив, що стан забезпечення населення водою пітної якості залишається проблемним на протязі багатьох років. Однак, ситуація з кожним роком погіршується, що становить, насамперед, загрозу для здоров’я населення. В більшості населених пунктів району немає джерел питної якості.

В районі функціонують 6 підприємств централізованого водопостачання, які охоплюють 31% від загального числа населення району. Близько 70% населення використовують воду з децентралізованих джерел водопостачання. Крім того, 9 населених пунктів, де мешкає біля 21 тис. населення (29,6% населення району), використовує переважно привізну воду.

Усі 6 діючих водопроводів району - м. Болград, с. Кубей, с. Олекандрівка, с. Дмитрівка, с. Залізничне, с. Оксамитне постачають населенню воду не питної якості, яка за результатами лабораторних досліджень за санітарно-хімічними показниками не відповідають діючим вимогам Державних санітарних норм та правил.

Також проведені лабораторні дослідження відповідності якості та безпечності води джерел нецентралізованого водопостачання вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». За результатами дослідження встановлено, що вода не відповідає гігієнічним нормативам.

Ситуація, пов’язана з загрозою епідемічного ускладнення, у зв’язку з незадовільними результатами вірусологічних досліджень води, розглянута на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації від 22 серпня 2019 року, під час якої було розроблено план заходів, щодо поліпшення якості пітної води у районі.

Про якість пітної води в м. Болграді доповів директор КП «Горводоканал» Павло Сінельников. Він зазначив, що мешканці м. Болград забезпечені якісною питною водою, завдяки роботі 5 бюветів. Але, для забезпечення жителів міста водопровідною якісною пітною водою, необхідні великі фінансові вкладення та будівництво нового водопроводу.

На даний час в місті проводиться заміна водопровідних мереж на вул. Терещенко, що поліпшить якість води. Крім того, Болградська міська рада найближчим часом планує взяти участь у пілотному проекті, завдяки якому на пункті прийому води (ВНС) буде встановлено нове очисне обладнання вітчизняного виробництва. Дане обладнання буде додатково очищати воду, яку закачують в водопровідні мережі. Задля перевірки якості роботи даного обладнання постійно проводитимуся забори води на проведення аналізів. Якщо якість води поліпшиться, то буде розглядатися можливість закупівлі та встановлення такого обладнання на водозабірних пунктах.

Під час засідання члени громадської ради надали свої пропозиції керівникам району та Болградській міській раді щодо проведення ряду заходів з поліпшення якості пітної води в Болградському районі.

Наприкінці заходу члени  Громадської ради при Болградській районній державній адміністрації обговорили низку питань, що мають соціальне значення для мешканців району та  організаційні питання діяльності ради.