На засіданні Громадської ради при Болградській РДА обговорили санітарно-епідемічний стан на території району

03 грудня  відбулося чергове засідання Громадської ради при Болградській районній державній адміністрації, в якому взяли участь заступник голови Болградської райдержадміністрації Андрій Гарвалов, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники  громадських організацій району та місцеві ЗМІ. 

У ході засідання представники громадськості обговорили низку питань, щодо подальшої діяльності Болградської райдержадміністрації та новостворених ОТГ. Як зазначив заступник голови Болградської райдержадміністрації Андрій Гарвалов: «Про повноваження та функціонування райдержадміністрації буде чітко зрозуміло після прийняття відповідних законодавчих актів, які регламентують її діяльність. Що стосується новостворених ОТГ, то з нового року починається важкий перехідний період для них, під час якого необхідно прийняти на баланс соціальні об’єкти та створити нові структури, які переходять в підпорядкування ОТГ. На це дуже мало часу, крім того до початку нового року треба затвердити місцеві бюджети з урахуванням усіх витрат та джерел доходів. На сьогоднішній день відсутній механізм подальшій діяльності деяких організацій, фінансування яких проводилось за рахунок районного бюджету. Новий рік буде складним як  для новостворених ОТГ так й для райдержадміністрації».

Про санітарно-епідемічний стан на території району та якість продуктів харчування в торгових мережах (ринок, магазини) в умовах карантину доповів начальник Болградського районного управління ГУ Держспоживслужби в Одеській області Сергій Атмажов. Він зазначив, що протягом місяця в районі працівники служби перевіряють більш 100 об'єктів, на 20% яких виявляються порушення. Причому, в багатьох випадках причиною порушень є незнання підприємцями  встановлених норм законодавства. Підприємцям видаються приписи, згідно з якими у встановлений термін вони повинні усунути виявлені порушення. Після повторної перевірки  оформляється штраф, якщо порушення не були усунені.

З метою ознайомлення підприємців з новелами норм законодавства, член громадської ради Сергій Русєв ініціював проведення круглого столу за участю фахівців Болградського районного управління ГУ Держспоживслужби в Одеській області і представників бізнесу району.

Що стосується захворювання жителів району коронавірусною інфекцією, то тут ситуація виглядає досить напружено - в середньому в районі щодня підтверджується 60 випадків захворювання COVID-19. Тому Сергій Атмажов ще раз закликав всіх дотримуватися елементарних заходів безпеки (дистанція, маски, гігієна).

Також члени Громадської ради планували заслухати інформацію начальника Болградського відділення Ізмаїльського відділу поліції в Одеській області Віталія Карайлієва «Про стан криміногенної ситуації в Болградському районі за 9 місяців 2020 року та шляхи її поліпшення».  Однак представник поліції проігнорував запрошення громадськості, тому на засіданні прийнято рішення повторно запросити керівництво Болградського відділення поліції та заслухати дану інформацію.

Наприкінці заходу члени  Громадської ради при Болградській районній державній адміністрації розглянули відповідь на запит до Філії Одеського обласного управління АТ «Ощадбанк», щодо покращення обслуговування клієнтів банку та обговорили низку організаційних питань діяльності ради