15.03.2019

З сільськими головами району обговорили низку важливих для громад питань

Під головуванням заступника голови Болградської райдержадміністрації Андрія Гарвалова відбулася семінар-нарада з міським і сільськими головами району. У заході також  взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб і установ та начальники ВОС населених пунктів району.

Основною темою семінару стало проведення в Болградському районі чергового призову громадян на строкову військову службу до ЗСУ та інших військових формувань України у квітні-травні 2019 року. З даного питання проінформував  військовий комісар   Болградського РВК Ігор Каспіровський. Для забезпечення та організації призову у квітні-червні  2019 року на семінар було запрошено заступника начальника сектору превенції Болградського відділення поліції Ізмаїльського ВП ГУНП в Одеській області Олексія Болотова, директора Болградського районного центру зайнятості Бориса Кальчева, начальника відділу прикордонної служби «Болград» Ізмаїльського прикордонного загону ПРУДПС Дмитра Горбова.

У 2019 році Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким затвердив строки звільнення в запас військовослужбовців строкової служби та терміни проведення чергових призовів. У квітні-червні 2019 року Болградському району необхідно залучити до строкової служби 40 осіб. В минулому році до лав ЗСУ з Болградського району призвано 15 осіб, з необхідних 40.

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов'язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову до лав ЗСУ та інших формувань, військовозобов'язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат. Призовний вік в Україні в 2018 році встановлено 20-27 років. Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії, визнані придатними до стройової підготовки і не мають підстав для відстрочки або звільнення від служби в армії, зобов'язані пройти службу в рядах Збройних Сил України.

Як зазначив військовий комісар Болградського РВК, на сьогоднішній день на обліку перебувають 2098 осіб, з яких підлягає призову 1899 осіб, знаходяться в розшуку 1709 осіб. Найбільша кількість розшукуваних у таких населених пунктах: Болград – 273, Дмитрівка – 213 осіб, Нові Трояни – 137, Городнє – 134, Кубей – 127. Військовий комісар зауважив, що з сіл Виноградівка, Дмитрівка, Оріхівка та Олександрівка, починаючи з 2014 року до строкової служби не було подано жодного призовника.

Заступник голови Болградської райдержадміністрації Андрій Гарвалов звернувся з вимогою до міського та сільських голів району та представників  Болградського РВК активізувати роз’яснювальну роботу серед населення громад щодо призову громадян на строкову військову службу до ЗСУ та забезпечити згідно з планом  40 осіб-призовників. У свою чергу, голови міста та сіл попросили розробити загальну методику проведення призову спільно з райдержадміністрацією, військовим комісаріатом та поліцією для досягнення потрібного результату.

Також військовий комісар Болградського РВК Ігор Каспіровській ознайомив присутніх з умовами прийому на військову службу, грошовим утриманням та соціальним пакетом військовослужбовців. Він звернувся до міського та сільських голів з проханням провести відповідне інформування мешканців своїх громад щодо призову на військову службу за контрактом.

Другим питанням обговорення на семінар-нараді став хід проведення медичної реформи в Болградському районі, з якого доповів в. о. головного лікаря КНП «Болградський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Ігор Веліксар. Він зазначив, що  КНП «Болградський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» підписав договір з Національної службою здоров’я, згідно з яким основними вимогами є скорочення штатних працівників. Таким чином, на початок 2018 року кількість робочих місць медичних працівників ЦПМСД становила 327.5, а станом на 01 січня 2019 року – 167.5 місць. Вимоги Національної служби здоров’я жорсткі. Кількість медичних працівників визначається відповідно до кількості укладених договорів. Тому    Ігор Веліксар звернувся до сільських голів з проханням забезпечити співфінансування деяких ставок медичних працівників. А також попросив провести додаткове роз’яснення мешканцям про укладення договорів з сільськими лікарями.

Також під час заходу було розглянуто питання щодо сприяння органів місцевого самоврядування роботі дільничних виборчих комісій та щодо проведення в Болградському районі щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля».

Підбиваючи підсумки семінару, заступник голови Болградської райдержадміністрації Андрій Гарвалов  наголосив на відповідальності керівників територіальних громад району у  розв’язанні питань, які обговорювалися на семінарі.