10.08.2018

У Болградському районі посилюють заходи з профілактики АЧС

08 серпня 2018 року під головуванням заступника голови Болградської районної державної адміністрації Андрія Гарвалова відбулося позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Болградській райдержадміністрації щодо профілактики африканської чуми свиней на території Болградського району у зв’язку зі складною епізоотичною ситуацією в Одеській області.

На засідання були запрошені керівники свиногосподарств та власники особистих підсобних господарств району для вжиття посилених заходів з профілактики АЧС у районі.

За підсумками роботи комісії керівників усіх видів свиногосподарств різних форм власності зобов’язали забезпечити постійний «закритий режим» роботи відповідно до діючих ветеринарно-санітарних вимог (повна огорожа господарства, заборона доступу сторонніх осіб та ТЗ на територію господарства, утримання свиней у приміщеннях без вигулу, забезпечення дезінфікуючими засобами та спецодягом працівників тощо).

На міському ринку до реалізації допущено м'ясо свинини лише боєнського походження та заборонено здійснювати торгівлю продуктами харчування тваринного походження у невстановлених місцях та на стихійних ринках.

Комісією було прийнято рішення прискорити проведення відповідними організаціями депопуляції диких свиней на підконтрольній території та правоохоронними органами забезпечити дієвий контроль за переміщенням живих свиней і продукції від їх забою по району.

У свою чергу, Болградське районне управління Держпродспоживслужби продовжуватиме на постійній основі проводити моніторинг фізіологічного стану свинопоголів’я в господарствах і населених пунктах району, а також роз’яснювальні роботи серед населення та власників тварин, діяльність яких пов’язана з обігом свиней.

Також члени ДНПК при Болградській райдержадміністрації обговорили план дій у разі виникнення захворювання та питання щодо забезпечення додатковими засобами захисту.