08.11.2018

У Болградській районній лікарні провели перші лапароскопічні операції

Охорона здоров’я Болградського району є пріоритетним напрямом у діяльності районної влади. Завдяки придбанню лапароскопічної стійки для Болградської ЦРЛ, стало можливим проведення різного роду операцій, які є набагато ефективнішими за традиційні способи оперативного втручання. Тепер мешканцям нашого району не потрібно виїжджати до Ізмаїлу та Одеси, щоб отримати такі медичні послуги.

Лапароскопічна операція — це операція на внутрішніх органах через невеличкі розрізи. До черевної порожнини проникають спеціальним оптичним приладом — лапароскопом. Це трубка, яка має систему лінз і приєднана до відеокамери. Відеокамера виводиться на монітор. Через розрізи вводяться також мініатюрні хірургічні інструменти. Хірург оперує, бачачи операційне поле на екрані монітора.

За останні два роки охорона здоров’я Болградського району перейшла на новий рівень: було придбано новий інструментарій та деяке сучасне обладнання, але основною метою районної влади було придбання для Болградської ЦРЛ лапароскопічної стійки.

 Під час зустрічей керівників району з головними лікарями медзакладів та на сесіях Болградської районної ради обговорювалися питання щодо придбання такого обладнання. Для вирішення даного питання необхідна була додаткова підтримка державного або обласного бюджетів, оскільки лапароскопічна стійка є дуже дорогим обладнанням.

Завдяки зусиллям очільників району Дениса Мусієнка та Дмитра Дімитрова, а також народного депутата Антона Кіссе у серпні минулого року з державного бюджету на придбання стійки виділили 700 тис. грн, але їх було недостатньо для обладнання високої якості. У березні поточного року депутатами Болградської районної ради було прийнято рішення виділити ще 600 тис. грн. Цих коштів вистачило на лапароскопічну стійку, вартість якої  майже 1 млн грн., і додатковий комплект обладнання. Для роботи на лапароскопічної стійці потрібні були фахівці, тому паралельно було вирішено питання про проходження хірургом Болградської ЦРЛ Віктором Дішлі спеціальних курсів в м.Тернополі.

За допомогою придбаного обладнання вже цього тижня двом пацієнтам зробили перші лапароскопічні операції з видалення жовчного міхура. Для їх проведення був запрошений відомий одеський лікар, доктор медичних наук Сергій Четверіков, який є професором кафедри хірургії №4 з курсом онкології Одеського національного медичного університету. Йому асистував Віктор Дішлі.

Як зазначив в.о. головного лікаря Болградської ЦРЛ Олександр Міхайленко, нове обладнання значно розширило спектр медичних послуг, що надаються Болградською ЦРЛ. Їх проводитимуть в м.Болграді , що допоможе мешканцям нашого району заощадити час і кошти.