11.06.2019

У Болграді відзначили 174-у річницю з дня смерті засновника міста Івана Микитовича Інзова

10 червня 2019 року у місті Болград пройшов мітинг, присвячений 174-й річниці з дня смерті засновника міста,  державного діяча, попечителя болгар Івана Микитовича Інзова. Захід розпочався з покладання вінків та квітів до пам’ятника Інзову, розташованого на площі перед Спасо-Преображенським собором.

В Болграді ім'я Івана Микитовича Інзова живе в переданих з покоління в покоління спогадах, історіях та билинах. Його ім'я стало святинею для Бессарабської землі.

Висловлюючи величезну повагу до засновника міста, перед громадськістю виступили секретар Болградської міської ради Віра Ніколаєнко, начальник архівного відділу Болградської райдержадміністрації Лариса Іонова, керуючий справами Болградської районної ради Олександр Мілков, депутат Одеської обласної ради Панас Самунжи, член правління фонду ім. Інзова Іван Аврамов та благочинний храмів Болградського округу протоієрей Стефан Турлак. Вони звернули увагу на той вагомий внесок в історію і розвиток багатонаціонального Бессарабського краю, який вклав головний попечитель болгар, гагаузів, албанців, німців та інших народностей.

З ім’ям цієї людини пов'язаний найщасливіший період у житті болгарських переселенців Бессарабії. Завдяки Івану Микитовичу Інзову наш край став другою батьківщиною для болгар, адже він допоміг їм зберегти та збагатити свої традиції та культуру.

Пам'ять цієї великої людини присутні вшанували традиційною хвилиною мовчання. Після мітингу усіх запросили до Спасо-Преображенського собору, де духовенство провело панахиду.