16.05.2019

Руками створена краса…

 

У відділі української літератури і культури районної бібліотеки для дітей пройшов захід присвячений Дню вишиванки. На захід були запрошені учні 7 класу Болградської ЗОШ №3.

Ведучи заходу бібліотекар районної дитячої бібліотеки Марія Чепразова, та бібліотекар районної бібліотеки для дорослих Ольга Каназірська розповіли про традиції, обряди, культуру та історію української вишиванки. Учні дивилися відео про українські вишивки в різній техніці виконання, слухали кліпи с піснями про вишиванки. Бібліотекар Ольга Каназірська розповіла легенду пов’язану з чорною вишиванкою, а Марія Чепразова прочитала уривок з твору І.Нечуя-Левицького «Дві московки» про українські рушники.

Учениці 5-А класу Болградської ЗОШ №2 Соловйова Вика й Кишлали Кароліна виразно читали вірші «Балада про рушник» і вірш В.Рисцова «Рушник». Присутні з великим інтересом дивилися моноспектакль «Легенда про походження вишиванок», який талановито виконала Ковальова Людмила.

У наш час дослідники вишивки налічують понад 200 старовинних швів на основі 20 технік вишивання. Українська вишивка – це «молитва без слів».

 

Відділ української літератури і культури