06.07.2018

Про стан роботи з недопущення насильства в сім’ї у Болградському районі

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації та Болградським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ведеться банк даних сімей, в яких допускалися факти насильства в сім’ї або в яких існувала реальна загроза його здійснення. Станом на 01.07.2018 року надійшло 5 звернень стосовно вчинення насильства в сім’ї (у 2017 році – 10), з них: 2 звернення – від жінок (у 2017 році – 7), 1 звернення – від чоловіка (у 2017 році – 3), 2 звернення від дітей (у 2017 році – 0). Аналізуючи випадки насильства в сім’ї за видами, встановлено, що з цих фактів скоєння насильства в сім’ї всі відносяться до психологічного характеру.

За даними Болградського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у січні-червні 2018 року в рамках роботи спеціалізованої служби соціальної підтримки сімей було здійснено 215 соціальних інспектувань сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, за результатами соціального інспектування, було охоплено соціальним супроводом 8 сімей, в яких виховуються 17 дітей. За звітний період було взято під соціальний супровід 24 сім’ї, в яких виховується 48 дітей.

За 6 місяців 2018 року соціальними послугами було охоплено 191 сім’ю, в яких виховується 306 дітей, надано 351 послугу (з них інформаційні – 92, послуги з працевлаштування – 44, юридичні – 51, соціально-педагогічні – 70 та інші).

Болградським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом звітного періоду було проведено 7 інформаційно-просвітницьких заходів, в рамках яких доводилися до відома основні положення Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», охоплено 163 особи.

Найчастіше причинами прояву насильства в сім’ях є неблагополуччя в родині, яке проявляється через економічні, соціальні та психологічні чинники. Працівниками відділення поліції спільно з дільничними інспекторами постійно проводиться відвідування неблагополучних сімей, в яких скоєно насильство над дітьми або є реальна загроза його вчиненню. За такими сім’ями ведеться постійний контроль, проводяться роз’яснювальні бесіди з батьками та дітьми щодо неприпустимості вчинення правопорушень та насильства.

Плакати «Насилля в сім’ї – це сміття яке треба виносити з дому» розміщені у Болградському районному центрі зайнятості, центральній районній лікарні та в сільських радах району. Крім того, ці плакати розміщені в місцях великого скупчення людей: на автовокзалі, у Болградському відділенні поліції, у центрі соціальних служб сім’ї, дітей та молоді та інші.

Питання щодо попередження насильства в сім’ї знаходиться на постійному контролі в Болградській районній державній адміністрації.

 

В.о. начальника управління СЗН 
М.Д. Дідик