17.02.2021

Представники громад та бізнесу обговорили проблемні питання з податківцями

Сьогодні в залі засідання Болградської районної ради пройшла зустріч керівництва Головного управління ДПС в Одеській області  з представниками  органів місцевого самоврядування та платниками податків Болградського району, під час якої були наданні роз’яснення щодо  новацій у законодавстві України, зокрема в сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та проінформовано  про проведення кампанії декларування доходів громадянами  та самозайнятими особами.

Під час зустрічі представники управляння ДПС в Одеській області  надали роз’яснення представникам ОТГ  по наповненню місцевих бюджетів та збільшення бази оподаткування, проведення роботи з малим бізнесом щодо новацій у законодавстві України.

Представники податкової служби та голови територіальних громад обговорили проблемні питання, які виникають при адмініструванні плати за землю, податку на нерухоме майно, внесення змін в договори оренди у частині збільшення розміру орендної плати  та висловили свої пропозиції щодо вирішення даних проблем.

Заступник начальника Головного управління ДПС в Одеській області Анатолій Бондаренко звернув увагу представників територіальних громад на необхідність активізації роботи з роботодавцями та найманими працівниками щодо виведення заробітних плат з «тіні» та дотримання законодавства про працю при оформленні працівників на роботу. Саме належне оформлення найманих працівників та сплата ними податку на доходи фізичних осіб є запорукою не тільки соціальних гарантій самих громадян, а й забезпечення дохідної частини місцевих бюджетів громад.

Також спеціалісти державної податкової служби проінформували присутніх про проведення кампанії декларування доходів громадянами та самозайнятих осіб та необхідність доведення до платників податків про проведення процедур, передбачених при списанні сум недоїмки з єдиного внеску, а також штрафів та пені.

Під час зустрічі представники органів місцевого самоврядування та бізнесу Болградського району мали можливість отримати консультації з усіх проблемних питань з якими стикаються під час своєї діяльності та відзначили важливість проведення таких заходів.