09.08.2018

Підприємець самостійно обирає систему оподаткування

У підприємницькій діяльності кожен суб'єкт в рамках Податкового Кодексу України може вибрати систему оподаткування. Це або загальна система оподаткування, або ж спрощена, тобто сплата єдиного податку певної групи. Якщо загальну систему можуть застосовувати всі платники, то працювати на єдиному податку можна тільки за дотримання певних умов, обумовлених в Податковому Кодексі України. Перевагою єдиного податку  є звільнення від сплати деяких податків, а також від необхідності враховувати свої витрати.

Якщо підприємець працює на єдиному податку, він може не застосовувати при розрахунках готівкою касовий апарат, за умови, що виручка за рік не перевищить 1 млн. грн. Перейти на сплату єдиного податку можна з початку будь-якого кварталу тільки 1 раз на рік, подавши заяву встановленого зразка за 15 днів до початку кварталу.

З 2018 року ставка єдиного податку для першої групи становить 176 грн 20 коп. Для другої – 744 грн 60 коп. Третя група передбачає сплату 5% від виручки, якщо підприємець не є платником ПДВ, і 3% – якщо є. Вибір єдиного податку 4 групи (раніше це був фіксований сільгоспподаток) можна здійснити тільки з початку року. Для цього до 20 лютого поточного року до податкової інспекції подаються відповідні документи, перелік яких обумовлений в статті 298 Кодексу.

Ізмаїльська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС в Одеській області доводить до відома платників, що необхідну інформаційну підтримку у виборі системи оподаткування нададуть в Центрах обслуговування платників.

 

Прес-служба Измаильской ОДПІ 
ГУ ДФС в Одеській області