06.09.2019

Підготовка об'єктів Болградського району до опалювального сезону в 2019-2020 роках

У районі 66 об'єктів соціальної сфери (26 закладів освіти, 21 лікувальний заклад, 19 дошкільних установ), з яких: 43 об'єкта опалюються газом, 23 об’єкта - твердим паливом. Всього 88 котелень, з яких 56 котелень працюють на природному газі. Їх готовність складає 85%.

У рамках підготовки до зимового періоду здійснено ремонт систем опалення в  Оріхівській ЗОШ, Болградському та Кубейському НВК. Завершено монтаж модульної котельні в Банівській ЗОШ.

Закінчено роботи щодо ремонту теплотраси Болградська ЗОШ №2 – гімназія Г.Т. Раковського. Встановлено новий котел у Оріхівській ЗОШ. Придбано матеріали для поточних ремонтів котелень для 5 закладів (Болградська ЗОШ №2, Виноградівська ЗОШ, Калчевська ЗОШ, Новотроянівський, Болградський НВК) на 10,5 тис.грн.

Проведено ремонт і повірку приборів обліку газу - 3,3 тис.грн.

Придбано та замінено 2  котла  (Калчевська ЗОШ, Олександрівський НВК) на загальну суму 91,5 тис.грн.

Завершено ремонт твердопаливного котла у Василівській ЗОШ. Придбано насоси для системи опалення на 21тис.грн.

Розпочато:

- підготовку до ремонту вузла обліку газу в Калчевській ЗОШ;

- роботи з перевірки та ремонту газосигналізаторів (27 од.);

- перевірку електронних вузлів обліку газу (7 од.)

- підготовку до перевірки димарів і вентиляційних каналів.

Дитячі дошкільні заклади опалюються 18 котельнями, з яких 12 працюють на природному газі. 

З метою скорочення споживання природного газу, по проекту Австрійської  агенції розвитку та програми  ООН, змонтовано твердопаливний котел для опалення дитячого садка с. Кубей. Ведуться роботи щодо встановлення сонячного колектора для нагріву води в харчоблоку. Закінчено поточні ремонти в групах, профілактичні та ремонтні роботи систем опалення.

Заклади охорони здоров'я опалюються 22 котельнями, з яких 8 працюють на природному газі. 

КНП «Болградський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (далі-ЦПМСД) складається з 20 лікувальних установ, (6 - опалюються природним газом, 8 - твердим паливом (в с. Олександрівка пічне опалення) і 6 об’єктів можуть опалюватися як природним газом так і твердим паливом). Готуються документи для проведення тендерної процедури закупівлі вугілля. 

КНП «Болградська центральна районна лікарня» (далі-БЦРЛ) опалюється 2 котельнями, з яких 1 (центральна) – газова. Проведено поточний ремонт та обслуговування обладнання котелень та теплових мереж  головного корпусу.  Проведено комплекс заходів з планового обслуговування та повірки газового обладнання. Запас вугілля для завершення опалювального сезону 2019-20 років  створений у повному обсязі, дров на 100 %.

В районі функціонує 21 клубний заклад , 23 бібліотеки, дитяча музична школа, філія Одеського історико-етнографічного музею.

Повністю опалюються – 4 заклади: Болградський районний будинок культури, Виноградівський будинок культури,   Болградський історико-етнографічний музей та Болградська дитяча музична школа. 

Частково опалюються 5 закладів культури:

Дмитрівський будинок культури – пічне опалення;

Каракуртський будинок культури – піролізний котел;

Баннівський будинок культури – котел на твердому паливі (пелетний пальник);

Олександрівський будинок культури – електроопалення;

Криничненський будинок культури – електроопалення.

Опалення відсутне у 14 закладах культури: у Болградському міському,  Владиченському, Василівському, Виноградненському,  Голицькому,  Городненському,  Залізничненському,  Кальчевському,  Кубейському, Новотроянівському, Оріхівському будинках культури, Табаківському та Косянському, Оксамитненському сільських клубах.

Заклади культури опалюються  4 газовими котельнями, на яких майже завершено підготовчі роботи. 

В усіх бібліотеках комунальної установи «Болградська районна централізована бібліотечна система» придбані електрообігрівачі та електричні конвектори. До Виноградненської бібліотеки-філії за рахунок сільської ради підключено електроопалення. Дмитрівська  та  Голицька  бібліотеки-філії  опалюються вугіллям.

Тривають капітальні та поточні ремонти майже у всіх будинках культури.

У Болградському районі відсутнє централізоване опалення. Всі багатоквартирні будинки переведені на індивідуальне опалення. В управлінні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) знаходиться 18 будинків. З метою сталого забезпечення природним газом багатоквартирних будинків проведена нарада за участю голів ОСББ та головного інженера Болградського УЕГГ та вирішено питання підписання актів розмежування балансової належності газорозподільних мереж та договору на техничне обслуговування внутріньобудинкових мереж.

Послуги з обслуговування та утримання решти багатоквартирних будинків надає КП «Горводоканал». На балансі підприємства 56 житлових будинків. За інформацією підприємства розроблено план заходів з підготовки до зими, згідно якого заплановано:

- перевірку вентиляційних та димових каналів у житлових будинках, прочистка та утеплення;

- утеплення підвальних приміщень, скління  вікон, утеплення дверей у під’їздах, тощо.