10.10.2018

Обласний семінар з популяризації  народних звичаїв і традицій відбувся в Болградському районі

Учора, 09 жовтня 2018 року, в Болградському районному Будинку культури пройшов обласний семінар «Перспективи створення етно-платформи на базі закладів культури Одещини» за участю директорів районних та міських Будинків культури, працівники методичних служб Одеської області.

Організаторами заходу виступили директор  Одеського обласного центру української культури Валентина Вітос спільно з начальником відділу культури Болградської райдержадміністрації Мариною Міновою з метою активізації  роботи клубних закладів у питаннях збереження джерел національної духовної спадщини, популяризації  народних звичаїв і традицій в Одеській області.

На семінарі був присутній  заступник голови Болградської райдержадміністрації Андрій Гарвалов,  який розповів про загальний соціально-економічний стан Болградського району. Він зауважив, що діяльність культурних працівників нашого району є на високому рівні при організації та проведенні масових урочистих заходів, зокрема відзначив проведення традиційного Міжнародного винного фестивалю, який незабаром відбудеться. Місто Болград та Болградський район у даному напрямку роботи успішно співпрацює вже з партнерами інших країн і надалі планується розширення кола міжнародного співробітництва.

Під час семінару учасники відвідали обласні центри болгарської (м. Болград) та гагаузької (с. Виноградівка) культур, де ознайомилися з історією та розвитком, традиціями та звичаями цих національностей. Директори цих центрів, Галина Іванова та Ольга Кулаксиз, зустрічали своїх гостей національними смаколиками.

Після цього учасники здійснили візит до с. Баннівка, Будинок культури якого у 2016 році зайняв перше місце в Одеській області, як найкращий  заклад культури у сільській місцевості. Його робота  у напрямку діяльності збереження та популяризації культури національних меншин визнана  найкращою та була  відмічена Почесною грамотою Міністерства культури України. Там їх привітали місцеві художні колективи, подарувавши яскраві виступи.

Під час візиту гостей ознайомили з напрямками та методами роботи Баннівського будинку культури, при якому також діють культурний освітній центр «Іван Колєв», будинок-музей «Българска къща», школа народних обрядів та спортивний клуб.

По завершенню заходу директор Одеського обласного центру української культури Валентина Вітос вручила подяки начальнику відділу культури райдержадміністрації Марині Міновій, директору Баннівського будинку культури Нині Генчевській, директору  обласного центру болгарської культури Галині Івановій та директору  обласного центру гагаузької культури Ользі Кулаксиз за організацію та проведення семінару.