08.10.2018

На ювілей до Болградської гімназії завітали перші особи двох держав

5 жовтня 2018 року Болградська гімназія імені Г.С. Раковського відзначила свій160-річний ювілей. До навчального закладу з робочим візитом та з нагоди свята завітали Президент України Петро Порошенко, Прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов та Віце-президент Болгарії Іліяна Йотова.  В урочистостях взяли участь також голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, депутати Верховної Ради України, керівництво Болградського району та міста Болград та інші почесні гості.

 Цього дня відзначався День вчителя і Глава держави привітав освітян з професійним святом. Він зазначив, що цей день для нього є символічним та особливим, адже кілька десятків років тому він ходив на уроки саме у цій школі. З великою пошаною Петро Олексійович згадав про своїх перших вчителів та зі щирою подякою звернувся до тих, хто також був присутній на святі.

«Це не лише українське свято, а сьогодні всі святкують, весь світ – День вчителя, і я приїхав до своїх перших вчителів. Велика вдячність за якісну освіту, і не тільки. Адже тут ви вчите бути справжнім патріотом, справжнім громадянином своєї держави і справжнім громадянином, який шанує і поважає національні меншини і наші братні народи, включно з Болгарією», – сказав Президент.

У своєму виступі Петро Порошенко зауважив, що нова освітня реформа в Україні якраз захищає права національних меншин вивчати свої рідні мови і тих, хто вивчає різні мови.

Президент України повідомив про свої домовленості з Прем’єр-міністром Болгарії Бойко Борисовим про відкриття болгарського навчального закладу в Одесі та відкриття в Софії Українського культурного центру. У свою чергу, Прем’єр-міністр Болгарії повідомив, що ними домовлено про обміни учнями між гімназіями в Болграді та Софії з метою поглибленого вивчення болгарської мови.

Глава держави назвав Болградську гімназію особливою. «Ми прийшли до висновку, що це одна з кращих шкіл у світі. І це не просто реверанс людини, яка приїхала на свою Батьківщину. Знайдіть мені, будь ласка, ще хоч одну школу, де були підготовлені два Прем’єр-міністри Болгарії, два генерал-полковники збройних сил Болгарії, академік і ректор Софійського університету, засновник Болгарської національної опери, міністри фінансів, міністри юстиції… Ви в Болгарії таку школу не знайдете, як наша Болградська школа», – підкреслив він.

Президент вручив працівникам навчального закладу державні нагороди. Орденом княгині Ольги III ступеня нагороджено директора обласного закладу «Спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат «Болградська гімназія імені Раковського» Сніжану Скорич. Почесне звання «Заслужений вчитель України» присвоєно вчительці Болградської гімназії імені Раковського Наталі Кара.

Дуже важливим моментом візиту почесних гостей стало вшанування пам’яті учня гімназії, старшого солдата, стрільця механізованого відділення 28-ої окремої механізованої бригади ОК «Південь» Сухопутних військ Ігоря Хіньова покладанням квітів до меморіальної дошки. Ігор Хіньов закінчив Болградську гімназію у 2001 році. Загинув у серпні 2014-го у Амвросіївському районі Донецької області.

Після урочистостей для Президента України та Прем’єр-міністра Болгарії провели екскурсію гімназією, зокрема вони оглянули кабінети молодших класів та дистанційної освіти, поспілкувалися з представниками учнівського самоврядування та зробили запис у Книзі почесних гостей.  Також Петро Порошенко та Бойко Борисов вшанували пам’ять Г.С.Раковського та поклали квіти до пам’ятника національному герою Болгарії.