25.03.2020

На Одещині формують списки мешканців з групи ризику під час коронавірусу

В Одеській області формують списки мешканців з групи ризиків, які будуть найбільш вразливі до коронавірусу. Про це стало відомо на селекторній нараді з представниками профільних департаментів ОДА, головами РДА, ОТГ, міськими головами та лікарями.

Темою зустрічі стало окреслення першочергових кроків у протидії поширення захворювання. Також присутні обговорили можливі наслідки вірусної інфекції у регіоні.

За словами спеціалістів, необхідно координувати дії органів влади на всіх рівнях. До групи ризику увійдуть люди старіші, ніж 60 років. Також важливим критерієм стане наявність хронічних захворювань: діабет, захворювання органів дихання та гіпертонічна хвороба, онкологічні захворювання, ВІЛ та туберкульоз. Окрім того, обласний департамент охорони здоров’я надасть рекомендації, як захистити медичний персонал.

«Вже формуються спеціалізовані бригади медиків, які працюватимуть позмінно. Окрім того, для моніторингу ситуації у регіоні працюватимуть соціальні працівники, які будуть надавати адресну допомогу мешканцям з групи ризику. Прошу всіх неухильно дотримуватися карантинних заходів. Таким чином ми зможемо вплинути на швидкість поширення інфекції. Виконуючи рекомендації, рівень захворювання не перевищить критичних показників» — зазначила в.о директорки департаменту охорони здоров’я ОДА Оксана Сорочан.

Напередодні до Одещини надійшов спецборт із засобами медичного захисту, експрес-тестами та ПЛР-тестами для виявлення коронавірусної інфекції. Найближчим часом усі медичні заклади будуть ними укомплектовані.

Також присутні обговорили питання транспортного сполучення та створення спеціальних маршрутів критичної інфраструктури. Завдяки ним медперсонал зможе дістатися на робочі місця та лікувати хворих.