08.08.2018

Керівництво району докладає чималих зусиль у позитивному вирішенні проблемного питання земельних відносин

31 липня 2018 року мешканці села Голиця Болградського району перекрили трасу Одеса-Рені в якості реакції на неспроможність оформити документи на право власності земельних ділянок.

Голова Болградської райдержадміністрації Денис Мусієнко дав роз’яснення з цього приводу. Він пояснив, що ніхто не перешкоджає пайовикам в оформленні їхнього права власності на землю. Дійсно, ці земельні ділянки були передані в короткострокову оренду фермерському господарству терміном на один рік і ставкою орендної плати у 9%. Дане рішення було зумовлене тим, що ТОВ «Кара-Марін» неефективно і за досить заниженою податковою ставкою використовувало землю.

Щоб вирішити цю проблему, представники пайовиків на особистому прийомі звернулися до голови райдержадміністрації за допомогою. Денис Володимирович вислухав усі думки з цього приводу і надав відповідні доручення, згідно з якими юридична служба райдержадміністрації підготувала всі необхідні документи для оформлення земельних ділянок.

«На особистому прийомі до мене звернулися дві жінки, власниці земельних паїв у селі Голиця, яким було роз’яснено, як саме необхідно оформити документи для підготовки відповідного розпорядження голови райдержадміністрації. Ми запросили їх на зустріч у понеділок до юридичної служби РДА, де вони спільно з юристами повинні були підготувати весь необхідний пакет документів. Проте, в понеділок ніхто до юрслужби не звернувся, і замість цього була перекрита траса Одеса-Рені», – зауважив він.

Голова райдержадміністрації причиною цієї ситуації вважає нечесну конкуренцію.

«Після того, як частина землі перейшла до іншого орендаря, саме представники ТОВ" Кара-Марін "почали створювати соціальну напругу серед мешканців села Голиця. Особливо серед тих, хто ще не мав правовстановлюючих документів на землю. Сільгосппідприємство навіть обіцяло надати допомогу в оформленні цих дорогих документів, мабуть, розраховуючи, що пайовики надалі укладуть договір оренди землі саме з ними ", – зазначив Денис Володимирович.

Варто зауважити, що пайовики не звертались за оформленням права власності на земельні ділянки протягом майже 20 років. А на особистому прийомі разом з вищезазначеними мешканками села Голиця, які і звернулися з питанням про затвердження земельної документації, був їхній представник Андрій Чумаченко. Це юрист, який представляє  інтереси ТОВ «Кара-Марін» та деяких інших сільськогосподарських підприємств. Саме він відмовлявся коректувати документи та виступав проти діалогу пайовиків з райдержадміністрацію, загострюючи ситуацію та погрожуючи перекрити дорогу.

Голова райдержадміністрації наголосив, що вищезазначене  сільгосппідприємство входить до складу більш великого, яке займається обробкою великомасштабних земельних ділянок в інших селах району також. Однак ці сільгосппідприємства щороку показують низьку врожайність сільгоспкультур. Згідно з даними управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, в цьому році за результатами збирання ранніх зернових культур вони знову займають останні позиції в підсумковій таблиці з врожайності зернових.

В діях представників ТОВ "Кара-Марін" прослідковується бажання здійснювати постійний тиск на районну владу в прийнятті незаконних рішень та створити соціальну напругу серед мешканців району. Це підтверджує і той факт, що у перекритті дороги брали участь мешканці інших сіл, які не мають ніякого відношення до розпаювання землі в селі Голиця.

Але Денис Володимирович запевнив, що дана ситуація матиме позитивний результат, тому що, не зважаючи на провокаційні дії деяких підприємств, головним пріоритетом його діяльності на посаді голови райдержадміністрації є захист законних прав та інтересів громадян, що проживають на території Болградського району. Представники райдержадміністрації застосують усі законні механізми та можливості для захисту прав мешканців села Голиця у розв’язанні  проблемної ситуації з оформленням їхніх прав на земельні паї.